PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

31* pyton
Witam. Mam szansę kupienia owczarka niemieckiego długowłosego 2 letniego czy nie będę miał problemów z jego wychowaniem i czy szybko się zaaklimatyzuje?
 
Niestety, w tym przypadku nic nie mogę doradzić. Każdy pies ma własny, niepowtarzalny charakter, bagaż doświadczeń i każdy inaczej reaguje na zmianę właściciela. Z reguły, owczarek bez większych problemów przystosowuje się do zmian, ale są wyjątki.
 
32* adimel
Witam pana Andrzeja! Mam 23 lata i w te wakacje rozpoczynam budowę domu. Jestem wielką miłośniczką zwierząt (mam ich sporo) a moim największym skarbem jest 3-letnia Besta owczarek niemiecki! Niestety jest ona bez papierów ale jest za to kochana! Piszę do pana bo interesuje mnie miot zapowiedziany na połowę czerwca! Chciała bym rozpocząć własną hodowlę owczarków a będę miała teraz warunki do tego. Czy pana zdaniem pańskie psy mogą rozpocząć moją hodowlę? No i jeszcze jedno... jak zorganizować kupno szczeniaka u pana i jego wybór?
P.S. ile kosztuje u pana szczeniaczek no i czy trzeba robić przedpłatę??? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź ponieważ przeglądnęłam już tyle stron i adresów o owczarkach że 100% stwierdzam że pan jest najlepszy!!!! adimel i Besta
 
Dziękuję. Na to pytanie odpowiem szczegółowo na adres e-mailowy. Pozdrawiam.
 
33* adimel
Witam!!! Dziękuję za odpowiedź. Chciała bym się dowiedzieć od pana jak będzie wyglądała przedpłata? No i do kiedy trzeba ją zrobić by zastrzec sobie prawo do wglądu całego miotu? Na dzień dzisiejszy wiem, że będzie to na pewno suczka. I jeszcze jedno... czy by założyć hodowlę psów trzeba mieć jakie zezwolenia od gminy czy urzędu??? Jakie trzeba spełnić warunki??? By to rozpocząć??? Bo miejsce i chęci mam (włącznie z pasją do zwierząt a w szczególności do owczarków!!!!!). Mam nadzieje, że nasza znajomość rozwinie się dalej :))) adimel i besta
 
Hodowla psów, jest w świetle prawa polskiego, działem specjalnym produkcji rolnej. Nie wymaga żadnego zezwolenia od właściwej gminy, należy ją jednak zgłosić na druku PIT 6 w Urzędzie Skarbowym. Opłata roczna za jedną sukę używaną w danym roku w hodowli wynosi około 5 zł. Dlatego warto to zapłacić i mieć święty spokój. W Rzeszowie istnieje przepis (nie jestem do końca przekonany, czy zgodny z ogólnym prawem), który zabrania prowadzenia hodowli psów w domach wielorodzinnych. Co do spraw związanych z zakupem pieska, odpowiem indywidualnie. Przepisy związkowe znajdzie Pani w PORADACH - Jak założyć hodowlę.
 
34* m - Świebodzice
Witam, mam pytanie odnośnie wzrostu suk owczarka niemieckiego. Mam ON-kę, rodowodowa, 28.03 skończy osiem miesięcy. Moje pytanie jest następujące: czy ona jeszcze urośnie wzwyż ? Ojciec (Lanzo z Hamandy) do niskich nie należy, matka tez jest "słusznego" wzrostu, natomiast moja suczka rozwija się dość wolno, mimo to jest pięknym i pełnym energii psem. Czy mogę się spodziewać, ze będzie rosła jeszcze przez jakiś czas, czy w wieku prawie ośmiu miesięcy proces wzrostu wzwyż ma się ku końcowi?
 
Proces wzrostu "w górę" trwa u owczarka do około 1 roku życia, u suki przyjmuje się, że do pierwszej cieczki, ale jeszcze po cieczce suka zawsze może podrosnąć. Wzrost ten nie jest jednak większy, niż około 1 cm. W życiu psa średniej i dużej rasy występuje etap gwałtownego wzrostu. Zdarza się on już u psów pięciomiesięcznych, ale z reguły rozpoczyna się około 7-go miesiąca i trwa przez około 2 miesiące. Wówczas pies rośnie prawie do swojego pełnego wzrostu zapisanego w genach. Standardowy wzrost suki ON wynosi od 55 do 60 cm w kłębie. Spotkałem się kiedyś z suką, która do siódmego miesiąca życia rosła bardzo wolno, a potem "wystrzeliła" w górę i przerosła wszelkie wzorce, ale to był odosobniony przypadek. Owczarek nie powinien być psem dużym. Obecnie bardzo preferowane są psy średniej wielkości, tj. suki o wzroście 57 - 58 cm i mocnej kości.
 
35* Beata
Dobry wieczór, czy jest szansa na długotrwałą poprawę złego stanu tylnich łap u 13-to letniego zdrowego i nigdy nie chorującego wilczura?
 
13 lat, to już bardzo posunięty wiek dla tej rasy. Należy liczyć się z coraz częstszymi niedowładami i chorobami. Trudno mi jednak odpowiedzieć na Pani pytanie, bo nie wiem, o co chodzi, z czym wiąże się zły stan łap i co to określenie oznacza. Proszę o więcej szczegółów.
 
36* adimel
Dziękuję bardzo za potwierdzenie zaliczki na suczkę z Pana hodowli ! Mam pytanie.. czy owczarki niemieckie są umieszczone na tzw. "czarnej licśie psów"??? Jak tak to czy trzeba mieć pozwolenie na rozpoczęcie hodowli i na tę rasę??? I jeszcze jedno... czy może Pan wyjaśnić na jakiej zasadzie nadaje się imiona  szczeniakom i na czym  to polega??? Pozdrawiam!!!!!
 
ON nie są rasą umieszczoną na tej liście i, mam nadzieję, nigdy nikt nie wpadnie na pomysł, aby ją tam umieścić. (odpowiedź na pytanie nr 33). Imiona psów nadaje się według własnej inwencji, należy jednak pamiętać, że wszystkie imiona szczeniąt z jednego miotu muszą zaczynać się na tę samą literę. Ja mam również zasadę, że kolejne mioty ułożone są również w porządku alfabetycznym. Miot TOSKI i BICKA będzie zaczynał się na literę N.
 
37* Eve
witam, czy mógłby Pan wyjaśnić co to takiego jest prześwietlenie ED-normal? dziękuję, pozdrawiam
 
ED - Ellenbogengelenkdysplasie - dysplazja stawu łokciowego. ED - normal - staw łokciowy normalny, bez dysplazji. Jest to opis zdjęcia rentgenowskiego stawów łokciowych pod kątem wystąpienia u psa dysplazji (zwyrodnienia) tego stawu i dokonuje się go na takich samych zasadach, jak opis stawów biodrowych.
 
38* aga b. - Poznań
Witam. Chciałabym kupić owczarka niemieckiego. Pies mieszkałby w mieszkaniu, ale miałby zapewnioną bardzo dużą ilość ruchu, gdyż jestem osobą bardzo aktywną, a poza tym mieszkam na obrzeżach miasta pod lasem. Mam jednak pytanie. Na jak długo można pozostawić owczarka samego w domu?
 
Każdy pies przyzwyczaja się do stworzonych mu warunków. Jeśli właściciel np. pracuje, pies musi się przyzwyczaić do pozostawania w domu przez cały czas pracy, tj. przez około 8 godzin. Na początku, szczeniak może trochę tęsknić, ale po pewnym czasie jego "zegar biologiczny" ureguluje się do wymaganych warunków. Z dorosłym psem nie będzie już żadnych kłopotów.
 
39* Ewa
ile najwięcej może żyć Owczarek Niemiecki???
 
Średnia życia owczarka niemieckiego wynosi 9 lat. Najstarszy, z jakim ja spotkałem się, był 16 letnim dziadziusiem.
 
40* Łukasz
Jak zostać pozorantem czego się mam uczyć bo mam dopiero 16 lat
 
Szkolenie obrończe psów wymaga od tresera dobrej znajomości typów charakterów psów, doświadczenia, a także ścisłej współpracy z przewodnikiem psa i pomocnikiem, zwanym pozorantem. Najczęściej pozorant jest treserem, który przed i w trakcie szkolenia udziela wskazówek przewodnikowi psa. Pozorantem nie da się zostać z dnia na dzień. Trzeba dużo się uczyć, podglądać pracę innych, bardziej doświadczonych pozorantów, obserwować przeróżne zawody i turnieje z udziałem psów obrończych, aby w przyszłości nie wyrządzić szkody psu lub sobie. Zła praca pozoranta, w ekstremalnych przypadkach, może doprowadzić do bardzo ciężkich kontuzji psa. Każdy pozorant powinien podczas pracy na pierwszym miejscu stawiać właśnie psa, który na placu szkoleniowym jest najważniejszy. Wszystkie działania pozoranta muszą być tak prowadzone, aby nigdy nie powodować urazów fizycznych, bądź psychicznych psa. Dlatego też, pozorant musi być człowiekiem opanowanym, cierpliwym i odpowiedzialnym, musi umieć rozpoznać charakter psa, jego predyspozycje do szkolenia, ewentualne "skrzywienia" psychiki. Bardzo często jeden zły ruch wywołuje w późniejszym czasie złe skojarzenia, które nie pozwalają podnieść poziomu wyszkolenia psa. Do takich cech charakteru należy dodać umiejętności opisane powyżej i wówczas uzyskamy dobrego pozoranta.
 
41* madziax
Moja suczka ma 3 miesiące i gryzie... Czasami nawet krew leci jak ugryzie.. Czy to normalne w tym wieku ?? Czy to jej minie ?? Prosze o szybką odpowiedź!!
 
Jeśli to gryzienie w zabawie, to można jej na to pozwolić, ale tylko według własnego uznania. Jeśli nie chcemy, aby suka gryzła, należy ją o tym poinformować w sposób dla niej zrozumiały. Należy psa odepchnąć z ostrym skarceniem głosowym, gdy to nie pomoże, należy psa złapać za skórę na karku i potrząsnąć nim mówiąc "fe". Czynności te należy powtarzać do skutku, zwiększając tylko siłę karcenia, jeśli pies nie reaguje. Takie gryzienie w tym wieku jest normalne, ale należy pamiętać, że już w tym wieku pies "testuje" otoczenie, na ile może sobie pozwolić. Im więcej będzie mu się pozwalać, tym wyższy pułap w hierarchii domowej będzie chciał zająć, gdy dorośnie.
 
42* ROCKY - Gdynia
Witam! Mam 2,5 letniego pieska o imieniu Rocky. Mam takie pytanie dotyczące uszu. Mianowicie u mojego pieska jedno ucho stoi idealnie a drugie przechyla się do środka w kierunku drugiego uszka. Nie wygląda to tak strasznie bo potrafi je trzymać je równo. Czy można z tym co zrobić?
 
Nie, w tym wieku nic już nie da się zrobić. Z wiekiem, będzie to jednak coraz mniej zauważalne.
 
43* henio
moja suka nie chce mieć szczeniąt, co może być tego powodem? Poprostu była dopuszczana już 4 razy i po każdym razie nie miała szczeniąt.
 
Powodów może być kilka - suka jest bezpłodna, psy, którymi była kryta są bezpłodne, była kryta w złym terminie, absorbowała płody we wczesnym okresie ciąży. Pierwszy i ostatni powód może potwierdzić lub wykluczyć lekarz weterynarii. Może on również wyznaczyć optymalny dzień do krycia. W celu wykluczenia niepłodności samca, należy pokryć sukę psem, który miał już dzieci.
 
44* Mariusz
Mam psa rocznego z hodowli Borawska zagroda kończy nauke na psa obronnego i ma bardzo  mocny harakter, tzn przy ataku od małego szczeniaka niecofa się kolega powiedział że po 18miesiącach wydoroleje i bedzie jeszcze bardziej ostry to prawda. I jeszcze jedno pytanko miałem sukę taka sobie kąt barwa liczna ale była przestraszona miała szczeniaki po psie majku jego ojciec to max i finka z krewlan, zostawiłem dla siebie suczke 1-szą ze stada jest olbrzymia ma 5-miesięcy i jest prawie równa temu rocznemu psu, kąt doc spory chować ją czy nie...?          
 
Suka "taka sobie" i na dodatek mająca słaby charakter nie powinna mieć NIGDY szczeniąt. Jak ta suka zaliczyła testy psychiczne i egzaminy szkoleniowe, trudno powiedzieć, ale uważam, że dobry hodowca sam powinien wiedzieć, co chce osiągnąć w hodowli i czy chce ją oprzeć na psach tchórzliwych. To, że pies "nie cofa się" nie oznacza jeszcze, że ma mocny charakter i dla mnie nie jest żadną pomocą w określeniu, czy pies będzie jeszcze bardziej "ostry", czy nie. Z wiekiem, charakter psa się z reguły umacnia, ale bardzo często błędy we wcześniejszym wychowaniu mszczą się po latach.
 
45* karolina
Mam suke owczarka niemieckie. Nie ma żadnych wad w wyglądzie. Nie ma rodowodu. Chciałam zapytać czy pies bez rodowodu, może wziąć udział w wystawie i zawodach psów rasowych. Proszę o szybką odpowiedż.
 
Pies bez rodowodu NIE JEST psem rasowym i jako taki nie może brać udziału w żadnych zawodach, konkursach i wystawach organizowanych przez Związek Kynologiczny.