PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

756* Doti - Bielsko-Biała
Dziękuję bardzo za odpowiedzi:-) Na swojš obronę mogę tylko napisać, że takie zalecenia odnonie karmienia dostalimy od weta...chociaż faktycznie hodowca mówił nam, żeby karmić futrzaka suchš karmš+surowe mięso+sporadycznie biały serek i żółtko...i wit., chyba czas wprowadzić w życie zalecenia hodowców:-)... A co do szkolenia...to też mi się tak wydawało, że teraz już jest dobry moment, bo co raz bardziej futrzak staje się krnšbrny. W niektórych postach poleca Pan fachowców z różnych rejonów PL, czy mogłabym również prosić o namiary na dobrego szkoleniowa z Bielska-Białej:-) Na e-maila pozwoliłam sobie przesłać zdjęcie mojego kłapouchego, chociaż wydaje mi się, że po fotce trudno ocenić czy uchole stanš czy nie:-) Dziękuję jeszcze raz za wyczerpujšce odpowiedzi:-)Robi Pan wiele dobre:-) Pozdrawiam! Dorota 
 
Jeszcze raz powtarzam: dobra sucha karma i NIC więcej. Jedyne co polecam dodawać do suchej karmy, to preparat ARTHROFLEX lub ARTHROFIT wspomagający rozwój stawów. Na zdjęciach widać, że pies jest nieco za gruby, a u takich psów zawsze jest problem z uszami. Sądzę jednak, że uszy powinny stanąć, jeśli zastosujemy poprawne karmienie i po wymianie zębów.
 
757* Sylwia
Witam, mam dwie córeczki trzyletniš i czteromiesięcznš, czy mogę przyjšć do domu szecioletniš sukę owczarka niemieckiego, pies mieszkał w domu gdzie były starsze- nastoletnie dzieci, właciciele muszš go oddać z powodu zmiany warunków mieszkaniowych.
 
Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo nie znam psa, nie wiem, jak został wychowany, jaki ma charakter, temperament itp. Poza tym, w nowych warunkach pies może całkowicie zmienić swoje zachowanie i "nastawienie do życia". 
 
758* Doti - Bielsko-Biała
Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje...u mojego Onka zdiagnozowano przepuklinę pępkowš-malutkš, ale jest...wet zaproponował usunięcie jej, gdyż pozostawienie wišzało by się z ewentualnymi powikłaniami...na internecie znalazłam wiele rozbieżnych informacji. Jak Pan się na to zapatruje? Przepraszam, że tak na raty:-) Pozdrawiam! Dorota
 
Niewielka przepuklina nie grozi żadnymi powikłaniami, z reguły zanika ona samoczynnie. Jednakże, skoro lekarz, który ją widział zalecił zabieg, nie oponowałbym, gdyż jest on krótki i praktycznie bezbolesny. Również ranka goi się bardzo szybko, a pies nie odczuwa dolegliwości. 
 
759* marek
moj 15 letni pinczer niniatura "z dnia na dzien" przestał szczekać na obcych, nie chce wychodzić na spacer, dużo pi a jak go wyniosę na ogród to prawie biegnie do domu i po przyjciu przewraca się na bok i leży bez życia  
 oddajšc mocz i czasami kał.Bardzo często rano wymiotuje żółtš pianš, stracił też apetyt. Od 2 miesięcy bierze lek na serce Fortekor  5 ale jest coraz gorzej.Czy jest to już jego kres życia. 
 
A co na to lekarz? Może pies po prostu złapał jakąś infekcję? Choć z drugiej strony, 15 lat, to już bardzo podeszły wiek nawet dla małego psa. 
 
760* szarasylwia
witam. włanie rozpoczynam moja przygode z hodowla. owczarków niemieckich lecz długo włosych. moja sunia juzjest po kryciu. z kšd mam mieć pewnoć ze krycie nie było puste? co sie zmienie w suce podczas cišży? czy miał pan kiedy przypadek ze suka miała powikłania przy porodzie? z gory dziekuje za odpowiedz.
 
O tym, czy krycie było skuteczne można przekonać się najwcześniej około 21 dni po kryciu, podczas badania USG. Podczas ciąży u suki powiększają się sutki, tzw. kanały mleczne, ale żeby do dostrzec, należy mieć doświadczenie. "Gołym okiem" można rozpoznać ciążę, dopiero, gdy zaczyna rosnąć brzuch - po około 4,5 tygodniach od krycia. Dosyć często zdarzają się komplikacje porodowe, szczególnie u suk rodzących po raz pierwszy. 
 
761* OLA
Witam, mieszkam w 65 metrowym mieszkaniu, planuję urodzić dziecko i w czasie trwania cišży chcialabym kupić owczarka, moje pytania to:
czy rasa ta nie jest zbyt agresywna?
lepiej wybrać sukę czy samca?
czy piesek nie bedzie się męczył w mieszkaniu?
ile godzin dziennie może przebywać sam? Dziękuję z góry za uzyskane odpowiedzi, pozdrawiam
 
Zdecydowanie doradzam zakup suczki. Proszę znaleźć dobrego hodowcę, który odpowiedzialnie poleci szczeniaka z danego skojarzenia, nadającego się do Pani potrzeb, podpowie sposób postępowania i wychowania psa. Pies powinien dostosować się do warunków, jakie mu stworzymy - proszę zajrzeć do działu PORADY - "Gdzie kupić i jak postępować ...."
 
762* Paulina - Gdańsk
Mam owczrka N iemieckiego ma ok. 1,5 roku ona niechce mi nic jeć co mam robic? pies je tylko z ręki i to bardzo mało pr?bowałam dawać jej karme psiš pomieszałam z kociš i wtedy troche je ale niepowinno dawać psom tak dużo!! co mam robić
ODP. plis szybko Ps.byłam u weta
 
I jaki był efekt wizyty u lekarza? Jeśli zdiagnozował chorobę, należy psa leczyć, w przeciwnym przypadku nie przejmowałbym się niechęcią do jedzenia. Karmimy z miski, nie z ręki, a jeśli pies nie chce jeść, zabieramy miskę i karmimy następnego dnia. Jeszcze się nie zdarzyło, aby pies (zdrowy pies) zdechł z głodu przy pełnej misce jedzenia. Dobrym sposobem na poprawę apetytu psa jest duża dawka ruchu - bieganie przy rowerze, pływanie itp.
 
763* marek - Przemyśl
Dziękuję bardzo za odpowiedz.Mój pinczer miniatura już nie żyje. Męczył się coraz bardziej i podjšłem decyzję o upieniu. Lekarz wet. stwierdził, że to najsłuszniejsza decyzja w sprawie pieska. Znał pieska długo, bo jest prywatnie moim kolegš. Jak to piszę to łzy lejš się strumieniami z moich oczu. To takie przykre, że tylko w ten sposób mogłem mu pomóc.
 
Przykro mi, ale też uważam, że to była najsłuszniejsza decyzja. Miłość do zwierząt przejawia się również tym, że walczymy o zwierzaka do ostatniej chwili, ale potrafimy też podjąć trudną decyzję o zgodzie na odejście.
 
764* janek
Witam. Czy honorowane są rodowody wydane przez Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki
 
Rodowody KHRON honorowane są chyba tylko przez ten klub. Nie znam żadnej liczącej się międzynarodowej federacji kynologicznej, która chociażby wiedziała, co to jest KHRON.
 
765* Joanna - Wrocław
Panie Andrzeju mam pytanie do Pana jako dowiadczonego hodowcy. Mój problem zwiazany jest z biegunkami u  ponad 3 letniej suczki owczarka niemieckiego długowłosego. Sonia od małego byłš niejadkiem i wiecznie słyszałam,że  głodze psa co oczywicie było niezgodne z  prawdš bo miska była pełna tylko ona nei chciała jesć. Teraz waży 25 kg i wysokoci w kłebie  65 cm, tak tak jest wyronięta jak pies. Jest szczupła ale już nie chuda. Karmię jš  niemeickškarmš happy dog Premium, która praktycznie wyprowadziła nas na prostš z biegunkami ale mimo wszystko  jeszcze sie pojawiajš. Jaka moze być przyczyna tych biegunek ? Dodam tylko, że sunia jest zdrowa, ma pięknš błyszczšcš  sierć, jest rok po sterylizacji ( nie przytyła ani grama), pełna zycia i temperamentu. Kiedy zbliża sie biegunka pies całkowicie przestaje jec, nic sie w niš nie wcinie. Od tygodnia dodaje jej pół łyżeczki siemienia lnianego do posiłków i wydaje mi się że wyregulowało ono  stolce psiny, sš takei jakie powinny być. Czy można jej to siemie podawać? Czy powinnam robić przerwy ? Dodam tylko,że sunia zaczeła więcej jeć :)
 
należą do ras z najbardziej delikatnym układem pokarmowym. Bardzo często zdarzają się takie właśnie przypadłości, ale nigdy nie dzieją się one bez przyczyny. Podejrzewam, że biegunki trafiają się z reguły podczas zmiany worka, z którego pochodzi karma. Proponowałbym około 30 procent karmy ze starego worka pomieszać z karmą z nowego worka. Sam mam taką sukę i tylko ten sposób wyeliminował całkowicie biegunki. Przyczyną może być też zjedzenie czegoś na spacerze. Siemię lniane nie zaszkodzi, można je podawać non stop, ale w tych problemach, radziłbym raczej do karmy podać 2, 3 łyżki jogurtu, który wprowadzi do organizmu bardzo pożyteczne kultury bakterii.
 
766* Kina11
Moja suczka miesišc temu urodziła szczeniaki. Kiedy pieski podrosły i same jadły zostały sprzedane. Teraz już nie mamy żadnego pieska, a moja suczka jest jaka inna.Wstaje bardzo wczenie i nie daje nam spokoju, piszczy , wyje i szczeka, a na dodatek nadal produkuje mleko i nie wiem co robić. Ma bardzo nabrzmiałe sutki i nie wiem czy to mleko samo jej  wycieknie czy jako zniknie, czy sutki powrócš do normalnej wielkoci, takiej jak przed zajciem w cišżę?
 
Tak postępują jedynie handlarze psów, dla których liczy się wyłącznie kasa ze sprzedaży szczeniąt. Jak można zabrać od matki niespełna czterotygodniowe szczeniaki, które nie potrafią nawet dobrze jeść, nie mówiąc już o szczepieniach i odrobaczaniu? Ciekaw jestem, ile z tych szczeniąt jeszcze żyje. Jak widać, suka bardzo przeżywa bezduszność właściciela i aby jej pomóc, należy jak najszybciej wybrać się do lekarza, który obejrzy sutki pod kątem ewentualnych, bardzo bolesnych zatorów i poda leki na zatrzymanie laktacji.
 
767* Lola - Gdańs
Mam jednš suńkę ON mieszkam w mieszkaniu dwu pokojowym, wspólnie z mężem chcialibymy jeszcze jednego ONka tym razem pieska sunka za ok 4 miesišce bedzie sterylizowana. Czy takie warunki mieszkaniowe wystarczš dla 2 psów? Jestemy w stanie zapewnić im dużo ruchu nasza obecna sunka w mieszkaniu w zasadzie prawie tylko spi reszte czasu spedzamy na spacerach, szkoleniu.
 
Zawsze powtarzam, że pies powinien mieć w domu tyle miejsca, ile zajmuje legowisko. Najważniejsza nie jest przestrzeń mieszkaniowa, a właśnie zapewnienie dużej ilości ruchu. Nie widzę żadnych przeciwwskazań - PORADY:  GDZIE KUPIĆ I JAK POSTĘPOWAĆ ZE SZCZENIAKIEM OWCZARKA NIEMIECKIEGO ?
 
768* mario - wasewo
witam mam takie pyanko bardzo przejmuje sie moja suczka on długowłosa ma 6 miesiecy. a powodem tego zmartwienia jest to ze w okolicy pach brzucha ma cos takiego jak liszaje to jest takie jak by strupy gdy ja drapie w tamtych miejscach strasznie macha tylnimi konczynami co mam robic moze ty znasz jakis preeparat lub cos aby jej pomogło z gory dziekuje:)
 
Przyczyn mogą być setki - źle dobrana karma, pchły, alergie, podrażnienia mechaniczne itp. Faktyczną przyczynę powinien stwierdzić po badaniach lekarz weterynarii.
 
769* Dorian
Witam! Bardzo bym prosił o więcej informacji nt kojca. Czy drewniany podest powinien zajmować całš powierzchnię, czy należy zostawić psu np. 1/3 kojca niczym nie zasłoniętš tzn. ziemię. Czy deski czym zabezpieczyć przed wsiškaniem moczu np. polakierować? Czy cały kojec powinien być zadaszony, czy tylko w częci? Czy mocz ciekajšcy pod deski nie będzie powodował rozwoju tam bakterii? Pozdrawiam Dorian
 
Kojec tylko zadaszony z dwoma ścianami pełnymi, aby chronić od wiatru, podłoga betonowa, odradzam płytki chodnikowe i kostkę brukową, podest może być na całej powierzchni podłogi lub tylko na części, budując podest należy pamiętać, aby był on łatwo podnoszony, aby codziennie pod nim sprzątać (z tego powodu polecam podest na części podłogi), deski niemalowane, aby nie powodować uczuleń, można jedynie zapuścić drewnochronem, ściany najlepiej z pionowych prętów, aby zminimalizować ryzyko zaczepienia łapy np. w siatce.
 
770* anka 
Witam chciałabym się dowiedzieć w którym dniu cieczki należy dopucić sukę do psa żeby miała młode.Rozpoczęcie cieczki 27.06.2008.Jeżeli to możliwe to proszę o szybkš odpowied?.Z góry serdeczne dzięki.
 
Każda suka ma inny cykl cieczki i nie można uogólnić optymalnego dnia krycia. Można to zrobić w lecznicy badając poziom hormonów lub oporność śluzu.
 
771* rafaal
Mój owczarek niemiecki maił 2 miesiace temu zapalenie uha dostał antybiotyk i mu przeszło na pewien czas a teraz znowu trzesie łbem i ma w nim trochę krwi co to możwe yć i co robić?
 
Nie będę tu oryginalny - proszę wybrać się do lekarza, zrobić badania, obejrzeć wnętrze ucha specjalnym wziernikiem, aby zdiagnozować chorobę, a potem leczyć.
 
772* beata
mój owczarek (7 tyg.)po zjedzeniu wymiotuje i pó?niej to zjada.Co jest tego przyczynš?
 
Jeśli dzieje się to zaraz po zjedzeniu, nie ma powodu do obaw. Szczeniak i jego rodzeństwo prawdopodobnie do tej pory były karmione z jednej miski i każdy chciał zjeść jak najwięcej. Dlatego też, połykał duże ilości pożywienia, które potem zwracał i, w odosobnieniu spokojnie zjadał. Po pewnym czasie, gdy zobaczy, że nie ma konkurencji, odzwyczai się od takiego zachowania. Bardzo często zdarza się, że suka zwraca lekko nadtrawione pożywienie w legowisku szczeniąt, ucząc je w ten sposób zjadania stałego pokarmu. Mogło się zdarzyć, że szczeniak przejął taki wzorzec zachowania od matki.
 
773* Karolina - Warszawa
Mam owczarka niemieckiego, który gryzie własny ogon do krwi czym może być to spowodowane??
 
Pisałem już na ten temat, proszę poszukać na wcześniejszych stronach.
 
774* makuni
mam suczke która gryzie się nad ogonem i ma tam 2 ma nad jednš ranš rope w kolorze zielonym .polałem tš rane wodš utlenionš. czy da się zapobiec takim rzeczom a jak nie to prosze czy można zrobić by tak nie cierpiała?????
 
775* iza majewska
witam mam 6 miesieczna on długowłosa od kilku dni wogole nie szczeka cały czas lezy w budzie ma zaczerwienione oczy zauwarzyłem tez ze ma biegunke pozatym najwiekszym zmartwieniem jest to ze wazy tylko 11 kg ..
 
Nigdy nie zrozumiem, jak można dopuścić do takich zaniedbań - zaropiała rana, pies kilka dni nie wychodzący z budy, ważący tyle, co 3 miesięczny szczeniak. Czy lekarz weterynarii w Państwa otoczeniu nie istnieje? Pies, to żywe stworzenie, które zapada na różne choroby. Obowiązkiem właściciela jest opiekować się zwierzęciem, by nie dopuszczać do takich właśnie cierpień. Zawsze uważałem, że psy powinni posiadać tylko odpowiedzialni ludzie, którzy, w miarę potrzeb, nie będą oszczędzać na koniecznym leczeniu.
 
776* marek - wasewo
witam mam takie pytanie czy dla suczki on długowłosej 7 miesiecy wieprzowe mieso jest odpowiednie oczywiscie jest zmielone razem z kosciš martwi mnie jednak biegunka którš ostatnia zauwarzyłem karme dostaje lecz teraz juz jej sie ona przejadła i juz jej nie dajemy zawsze rano i wieczorem dostaje pół litra mleka od krowy moze od tego jest ta biegnka prosze o pilna odpowiedz????????z góry dziekuje:)
 
http://alhambra.rzeszow.pl/poradykarma.htm i natychmiast proszę odstawić mleko.
 
777* lukaszek2402
Mój pies zjadł surowe jajko kurze i zachorował na salmonelle. Ma wysoka goraczke 40.22C i wodnista biegunke. Po podaniu lekow teraz odpoczywa. Pytanie jest nastepujace? Czy ta choroba moze go zabic? Czy dlugo bedzie z nia walczyl?
 
SALMONELLA może zabić, ale mam nadzieję, że lekarz sobie z tym poradzi. Czas walki z chorobą zależy od odporności organizmu. Powodzenia.
 
778* Monika - Wrocław
mam owczarka 17 miesiecznego do tej pory był na RC ale zaczšł sie drapać,nie chce jeć suchej karmy,czy to jaka alergia?robiłam badanie kału i jest ok,jest zakropiony frontlinem i generalnie nic nowego nie jadł,chciałabym zmienic karmę na Acanę?co Pan o tym sšdzi?pozdrawiam
 
Nie mam zbyt dobrego zdania o ACANIE, natomiast bardzo chwalę BENTO KRONEN. Od kilku lat stosuję tę karmę i nigdy nie miałem żadnych problemów żołądkowych, czy "alergicznych" u psów. Może wystarczy zmienić rodzaj karmy, w tym wieku pies powinien już dostawać karmę dla psów dorosłych, np. na bazie jagnięciny, co wykluczy alergie pokarmowe. Proszę również ściśle przestrzegać dawek dziennych pokarmu. Nie należy się przejmować grymaszeniem psa, jeśli nie dostanie niczego innego, to z chęcią będzie jadł podaną karmę.
 
779* magda
mam psa owczarka niemieckiego długowłosego( ma 3 miesišce) i kumdelka, który jest na łancuchu ale który ma pchełki. obydwa psy lubiš się bawic ze sobš i mój owczarek juz teraz też ma pchły. kupiłam im kropeli na pchły i chciałam sie zapytać jak długo po zastosowaniu tych kropelek psy nie mogš bawić sie razem. proszę o szybkš odpowied?. dziekuję.
 
Nie ma okresu karencji. Natychmiast po podaniu kropli, psy mogą się ze sobą bawić.
 
780* MARIO - wšsewo
witam panie Andrzeju mam takie pytanie.Mam owczarka niemieckiego 7 miesieczna suczke długowłosa kilka osób mi powiedziało ze jesli bedzie ona biegała luzem po podwórku to bedzie przyjazna dla innych psów a moim celem jes to zeby ona nie wpusciła na podwórko obcych psów wiec co mam zrobic trzymac ja w kojcu! no nie wiem prosze mi doradzic co mam zrobic aby była ostra   na inne psy z góry dziekuje i czekam na opowiedz....
 
Prawie każdy pies, po osiągnięciu dorosłości, posiada instynkt obrony własnego terytorium. Zamykanie psa w kojcu tak, aby nie miał kontaktu z innymi psami i ludźmi może spowodować u niego agresję wynikającą ze strachu. Po pewnym czasie, pies, który nie zna innych zwierząt, boi się ich i z tego powodu atakuje. Dlatego też, zawsze zalecam jak najpełniejszy kontakt z innymi zwierzętami i ludźmi.