PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

346* Ania - Wroclaw
czy mozna dokonac zespolenia glowy kosci udowej z panewka operacyjnie jesli nastapilo wczesniej zwichniecie stawu biodrowego i bylo zle zdiagnozowane , jesli tak to gdzie i za jaka kwote oraz jakie sa tego rokowania.
 
Nie wiem, proszę zwrócić się do lekarza weterynarii, który na pewno będzie chciał obejrzeć psa, zrobić badania, prześwietlenie itp. zanim wyda opinię.
 
347* netta 80
witam mój ON ma 3 m-ce i ma  łupież czy wynikiem tego może być mycie psa samą wodą gdy się pobrudzi? czy jest to choroba skóry? dziękuję za odpowiedz.

witam mój owczarek ma 3 m-ce i ma w oku białą plamkę z przekrwioną żyłką weterynarz powiedział że narazie nic  nie można zrobić tylko obserwować czy pies widzi i czy plamka się nie powiększa.Proszę mi napisać czy już można postawić diagnozę i czy mój ON oślepnie?

 
Mycie psa wodą nie jest przyczyną łupieżu. Jeśli występuje on w dużym nasileniu, przyczyną mogą być pasożyty bytujące na skórze. Wówczas należy "zapuścić" psa strongholdem. Niewielka ilość łupieżu powinna zniknąć po wymianie sierści. Wolałbym jednak, aby na oba pytania odpowiedział lekarz weterynarii, który (w przeciwieństwie do mnie) będzie miał możliwość zobaczenia i przebadania psa.
 
348* agnieszka
dzień dobry kupiłam owczarka niemieckiego z rodowodem jedno mnie tylko zastanawia chodzi o stawy biodrowe  ojciec ma A suka B boje sie zeby co nie było z pieskiem kiedy miżna wykryć jakies wady ? dziękuje bardzo
 
Populacja owczarków na całym świecie zagrożona jest ryzykiem wystąpienia dysplazji stawów biodrowych w 30 procentach. Oznacza to, że (teoretycznie) u 30 na 100 owczarków może wystąpić to schorzenie, na które nie ma lekarstwa. Można jedynie minimalizować ryzyko jego wystąpienia podając psu, od wieku szczenięcego do końca okresu rozwoju, a nawet przez całe życie, preparatów do tego celu przygotowanych, np. ARTHROFLEX lub ARTHROSTOP. Miarodajne zdjęcie RTG można wykonać około siódmego miesiąca życia psa.
 
349* Dawid
 Jak mam rozpoznać czy moja suka jest w ciąży, jest to owczarek niemiecki. I jaką zastosowac diete jeli jest???
 
Jedyną pewną metodą zdiagnozowania ciąży u suki jest badanie USG już w czwartym tygodniu od pokrycia lub RTG w siódmym tygodniu. Producenci gotowych karm polecają w swej ofercie również karmy dla suk ciężarnych, ale ja używam karm szczenięcych, którymi potem karmione są szczeniaki.
 
350* The_Virus_of_Life
Witam, mam pytanie czy bardzo gubi sierć Owczarek Niemiecki?
 
Jak każdy inny pies, tzn. przynajmniej dwa razy do roku w krótkim czasie wymienia całe owłosienie na nowe.
 
351* Gaga
Mam owczarka niemieckiego długowłosego. Jak miał 3 miesiące zaczął gonić za ogonem . Obecnie ma 14 m-cy . Dlaczego nadal goni za ogonem ? Najczęciej robi to wtedy , gdy wykonuję jaką czynnoć np. w ogrodzie grabię licie itp.  
 
Objawy opisane w pytaniu świadczą o wystąpieniu u psa choroby psychicznej, która powoduje kręcenie się w kółko w stanach zdenerwowania i podekscytowania. Z reguły, choroba ta nasila się i może doprowadzić do eutanazji. Zastrzegam jednak, że nie jest to kategoryczna opinia dotycząca tego przypadku, gdyż nie znam i nie widziałem psa.
 
352* Waldek
Witam, mam 3 miesięczną ON-kę, to 3 suka  ON w naszej rodzinie a druga, której wychowaniem się zajmuje. Poprzednia niestety poddała się nowotworowi w wieku 12 lat. Mam jedno pytanie, ponieważ poprzedniczką zacząłem się zajmować kiedy miala 6 miesięcy, nie mam dowiadczenia z młodszymi szczeniętami. Suczka jest wesoła, chętna do zabawy zarówno z ludźmi jak i innymi psami i nie jest bojaźliwa ale kiedy ktoś tupnie lub głosno na nia krzyknie  wpada w panikę. Starsza od początku kiedy kto krzyknął lub tupnął natychmiast sie rzucała w jego stronę,  ta też sie rzuca, tylko... do ucieczki w niewiadomym kierunku :)  To dosyć wazne, żeby była pewna siebie, bo zgodnie z tradycją zamierzam iść z nią na kurs obrony. Czy powinienem sie tym niepokoić? Czy jakoś jej pomagać, czy nie reagować i spokojnie czekać aż zacznie dojrzewać i będzie bardziej nieustraszona? Pozdrawiam, Waldek
 
Obawiam się, że suka jest bojaźliwa. Paniczny strach powodujący nieskoordynowaną ucieczkę świadczy o tym, że suczka nie ma mocnej psychiki lub ma jakieś niemiłe skojarzenia. W obu przypadkach ważna jest prawidłowa socjalizacja zwierzęcia z otoczeniem, kontakt z różnymi nietypowymi sytuacjami i ludźmi. Jeśli socjalizacja nie przyniesie widocznych efektów, zdecydowanie odradzałbym szkolenie obrończe.
 
353* Małgorzata
Witam mam 5 miesięcznego owczarka o imieniu Borys. Pies nagle zaniemógł tzn. nie mógł podnieć się na tylnich łapach. Utrzymywała sie to przez około 30 minut. po tym czasie wstał, ale jego zachowanie było dziwne. Mam wrazenie, że chcemi co powiedzić , typu "boli mnie zrób co" Nie wiem jak mu pomóc. Czy to normalne, że pies nie może stanąc na tylnie łapy, przewraca się i po krótkim czasie przechodzi jak gdyby nic? Co mam robić? To jest jeszcze szczeniak. Małgosia
 
Oczywiście, ze nie jest to normalne, ale pomóc tu może wyłącznie lekarz weterynarii, do którego należy się zwrócić jak najszybciej.
 
354* krzyś -krzyś - kobylanka
czsesc co mam zrobic gdy moj pies jest agresywny wobec mnie i innych ni sucha polecen inie reaguje nas wołani od 5 dni, nie je prawie nic czy to jakas choroba
 
Może to być wynikiem choroby psychicznej, złego wychowania psa, cieczki w okolicy i stu innych sytuacji. Nic jednak nie tłumaczy agresji w stosunku do właściciela, takie zachowanie jest niedopuszczalne i powinno być bardzo surowo ukarane. Takim psem powinien zająć się specjalista od tresury, który będzie potrafił ocenić rokowania co do przyszłych zachowań. Jeśli pies nadal będzie agresywny, należy zastanowić się nad radykalnymi posunięciami, aby nie stać się ofiarą pogryzień przez własnego zwierzaka.
 
355* Anita - Elbląg
Witam.Moja suka jest kryta. Próbę robiliśmy 6 dnia i nie dopuściła psa. Potem druga próba 10 i 12 i nic. 12 dnia byliśmy u weterynarza, zrobił 2 badania z krwi i z pochwy i stwierdził, że najwcześniej za 3 dni. Więc po 3 dniach znowu próba i tak codziennie. Jest już 17 dzień i suka nadal siada. Cały czas leci z niej czerwona wydzielina, raz jaśniejsza, raz ciemniejsza. W tej chwili jest mocno czerwona, a pies zaczął się nią naprawdę interesować, bo wcześniej to tak średnio. Czy w czasie rui właściwej wydzielina może mieć taki intensywny kolor?
 
Oczywiście, wszystko jest możliwe. Jeśli pies chce kryć, należy przytrzymać sukę, nie pozwalając usiąść i pomóc psu w kryciu.
 
356* halina
Mam 5 miesieczną suczkę wilczycę.Do którego miesiąca rośnie wzwyż.Suka prawie nie szczeka.DLACZEGO????
 
Przyjmuje się, że suka rośnie wzwyż do pierwszej cieczki, która występuje na ogół pomiędzy dziewiątym i dwunastym miesiącem życia. Na drugą część pytania nie mogę odpowiedzieć bez znajomości psa, ale nie ma w tym zachowaniu niczego niepokojącego.
 
357* Grazi
Chiałabym się dowiedzieć,czy jest jakis w miarę skuteczny preparat na "miękkie ucho". Mam 10 miesięcznego owczarka niemieckiego,  dlugowłosego, który ma duże ucho. Miał problemy by je postawic, więc miał podklejane. Teraz uszy stoją, ale są dość miekkie. Czy można jeszcze jakoc je wzmocnić? Z góry dziekuje za pomoc.
 
Niestety, nic nie da się zrobić. Z wiekiem uszy trochę się usztywnią, ale już zawsze będą miękkie.
 
358* ania
dzień dobry, moje pytanie dotyczy karmienia psa surowym mięsem. Czy wpływa to na agresywnoc psa czy jest tylko zabobonem. Mój roczny ON do suchej karmy ma dokładane surowe mięso. Tak polecił mi hodowca. Czy dorze robię?
 
Nie znam żadnego racjonalnego wytłumaczenia takiego sposobu karmienia. Tak zwane "suche karmy" są całkowicie zbilansowanymi, pełnowartościowymi karmami dla psów i nie ma najmniejszego sensu dodawanie mięsa. Takie karmienie jest szkodliwe dla psa. Karmienie mięsem nie ma wpływu na charakter.
 
359* aneta - zabrze
Witam, mam pytanie odnonie szczeniaka ON, obecnie skończył 3 miesiące. Psiak jest żywym srebrem, dodatkowo jest na etapie gryzienia wszystkiego. I tu pytanie: szczeniak gryzie po rękach, ale złapanie za sierć na karku przynosi raczej odmienny efekt - zaczyna gryźć jeszcze bardziej. Zaczął reagować na słowo "źle". Martwi mnie jednak fakt, że reaguje tak agresywnie na łapanie za sierć na karku. Pies od  małego wykazuje tendencje do dominacji, czy to może być przyczyną czy też co innego? Pozdrawiam
 
Jest to typowy objaw prób zdobycia jak najwyższej pozycji w rodzinie. Należy konsekwentnie karcić psa za złe zachowanie, a szczególnie za agresję. Skoro karcenie powoduje agresję, czyli wywiązuje się swego rodzaju walka, należy ją wygrać. Rozpoczęcie karcenia psa musi skończyć się osiągnięciem zamierzonego celu, nie wolno przerywać "walki" w taki sposób, aby psu wydawało się, że wygrał.
 
360* madziaaa - Wrocław
Jak długo trwa cieczka u suki i kiedy??
 
Cieczka trwa od 2 do 4 tygodni. Z reguły występuje 2 lub 3 razy do roku.