PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

705* Edi
Witam !Mam pieska mieszańca owczarka.Ma długš sierć i moim zmartwieniem jest jego zachowanie.Mieszkam na wsi z rodzicami którzy trzymajš drób więc sš i odchody kurze.Pies po wypuszczeniu z kojca znajduje te odchody i dosłownie tarza się w nich z przyjemnociš jakby celowo wcierał je w sierć.Problem jest w tym,że gdy chcemy się z nim bawić i głaskać zwłaszcza dzieci zawsze rękš trafiajš na"niespodzianke"w sierci.Podobnie zachowuje się gdy znajdzie np.martwš mysz,czy ogryzek z jabłka-dosłownie tarzajšc się po tym naciera się jakgdyby tym zapachym.Dlaczego pies to robi i jaki ma w tym cel?Czy gdy to robi to zabraniać mu tego?Czy to mu przejdzie z wiekiem i należy przeczekac?Pies ma 8 miesięcy,jest kochanym kudlaczem,noce spędza po za kojcem,a w dzień jest też  wypuszczany,żebymy my mogli się nacieszyć jego obecnosciš.
 
Jest to dość częste zachowanie się psów, dla których pewien zapach jest z jakiegoś powodu atrakcyjny. Może się tak dziać również z chęci pozostawienia swojego zapachu na atrakcyjnym dla innych psów przedmiocie w celu zaznaczenia terenu. Można przed wypuszczeniem psa, posprzątać podwórko, albo po prostu karcić psa za takie zachowanie. Po pewnym czasie na pewno przyniesie to skutek.
 
706* Michał
Ja mam takie pytanie bo moja sunia jak znajdzie odchody to je je.Dlaczego ona  je je i jak jš można tego oduczyć ???Proszę o szybkš odpowiedz.Dziękuje i pozdrawiam.
 
Jedynym sposobem na oduczenie takiego zachowania jest surowe karcenie psa przyłapanego na "gorącym" uczynku. Znalezione odchody czasami wydają się psu atrakcyjnym pokarmem. 
 
707* miska
ile trwa ciaza suki?
 
Ciąża suki trwa 58 do 65 dni. Jeśli w 65. dniu od pokrycia suka się nie oszczeni, należy wykonać cesarskie cięcie. 
 
708* iza - wałbrzych
mam 8 tygodniwego onka zauwazylam ze jak stoi to postawe tylnich lap ma iksowata- na boki czy to normalne u szczeniakow bo troche mnie to martwi
 
W tym wieku psa, nie ma się czym martwić.  
 
709* SZula
Posiadam 5 miesiecznego owczarka niemieckiego , zakupilem mu kolczatke aby sie nauczyl chodzic jak powinnien , tylko nie wiem jak ustawic kolce czy zostawic pod katem 90 stopni ,,,,,, odpowidz prosze przeslac na email z gory dziekuje
 
Kolczatka sama nie nauczy psa chodzenia przy nodze. Do tego potrzebne są umiejętności nabyte np. pod okiem doświadczonej osoby. Nabycie takich umiejętności wykluczy stosowanie kolców. Nieumiejętne stosowanie kolczatki u tak młodego psa tylko go pokaleczy. NIGDY nie stosowałem kolczatki przy szkoleniu swoich psów. 
 
710* maria
Witam! Mamy rocznego owczarka długowłosego,biega luzem po posesji od czasu do czasu jest zapinany przy budzie.muszę przyznac że ostatnio mało czasu mu powięcam.Przejde moze do sedna, mam tego typu problem ze podgryza mnie skaczšc do wysokosci reki strofuje go ale to nic nie daje wcale nie reaguje i podgryza dalej , nie wiem jak mam sie zachować.Z góry dziekuje pozdrawiam.
 
Sądzę, że pies zachowuje się tak z radości i emocji, że ktoś do niego przyszedł. Może to oznaczać pewne zaniedbania w kontaktach z właścicielem, ale nie jest groźne. Karcenie powinno być takie, aby pies je zrozumiał i aby odnosiło skutek. Skoro nie odnosi, widocznie jest zbyt słabe. Można również odwrócić uwagę psa, np. przez rzucenie patyka, piłki. 
 
711* Paweł
Czy kleszcze sš grozne dla psa,mogš co  spowodować ???
 
Kleszcze nie są bardziej groźne dla psów niż dla ludzi. Mogą spowodować kilka groźnych chorób, ale nie należy przesadzać z ostrożnością. Można zastosować środki przeciwkleszczowe, aby zminimalizować ryzyko złapania pasożyta.
 
712* Michał
Czy można nauczyć psa żeby sie nie bał burzy ??
 
Strach przed hukiem grzmotu i innymi hałasami, z reguły jest nabywany od matki, która również bała się tego typu odgłosów lub jest wrodzony. Nie da się psa nauczyć, aby się nie bał burzy, a bardzo często zdarza się, że strach ten się nasila z wiekiem. 
 
713* czitos21 - kamieniec
jak nauczyc jesc owczarka sucha karme
 
Pies już na pewno umie jeść, również suchą karmę. Należy mu ją po prostu podać i nie podawać niczego innego.
 
714* Lucky - Tychy
Witam! co mam zrobić i jak oduczyć mojego psa zjadania własnych odchodów? Ma 10 tygodni i odkšd go mam (3tygodnie) to zawsze zjada własne odchody tzn. jeszcze nie skończy się załatwiać a już je je. Czytałam różne wypowiedzi na forach, ale na niego nic nie działa. Pozdrawiam i czekam na odpowied?.
 
Pies nauczył się zjadać odchody od matki, która sprzątała po szczeniakach. Jedynym sposobem oduczenia psa takiego zachowania jest karcenie przyłapanego "na gorącym uczynku". Konsekwentne postępowanie (karcenie) przyniesie spodziewany skutek już po kilku dniach.

Zjadanie odchodów często wiąże się również z nieodpowiednio dobraną karmą lub zbyt dużymi jej ilościami. Pies nie trawi w pełni podanego pożywienia i wydalane odchody wydają mu się jeszcze dobrym pokarmem. Na ogół, dzieje się tak przy karmieniu gotowanym jedzeniem, zdecydowanie rzadziej przy suchej karmie.

 
715* Robert
Ja mam takie pytanie.Jestem pełnoletni   i jak idę z psem gdzie to czasami sięgam po alkohol.Czy to może zmienić stosunki psa do mnie ?Dziękuje i pozdrawiam.Robert
 
Tak, może, ale nie musi. 
 
716* Kornel
Ja mam takie pytanie bo mój pies ma 6 lat i cały  
czas był w małym ogrodzeniu od jaki 2 miesięcy wychodzę z min na poczštku stał 2m od wody a jak zaczołem go próbować przyzwyczaić to wchodzi ale tylko
łapami. Nie chce wskakiwać cały ani przeskakiwać przez rzekę. Czy mam go cišgniecie żeby  
skoczył??? Prosił bym Pana żeby mi Pan napisał jak go nauczyć skakać do rzeki i przez rzekę. Pozdrawiam i dziękuję z góry.    Kornel

717* klaudia

witam! mam psa kundelka może nie jest to owczarek niemiecki ale jeżeli zna sie pan na ON to zna pan się też na kundelkach. mam z nim problem bo jest nadpobudliwy. gdy wypuszczę go na podwórze i kto kogo on dobrze zna krzyknie na niego bo robi co czego nie powinien robić warczy albo i niekiedy gryzie te osoby. chciała bym temu sama zapobiec tylko nie wiem jak. czy mógł by pan mi jako pomóc. proszę i z góry BARDZO DZIęKUJę 
 
Jak już wielokrotnie pisałem, nie umiem udzielać porad szkoleniowych korespondencyjnie. Brak wiedzy o psie, ewentualnych przyczynach zachowania, reakcji na próby nauki uniemożliwia mi udzielanie porad bez ryzyka błędu. Proszę się zwrócić do kogoś doświadczonego w swoim otoczeniu.
 
718* paweł
Mam czteroletniego owczarka niemieckiego który odgryzł sobie końcówkę ogona. Już dwa razy w przecišgu 6 miesięcy miał skracany ogon bo podgryzał go i się nie goił. Mimo kołnierza i kagańca nie mogę mu pomóc się wyleczyć, zawsze znajdzie jaki sposób żeby się kaleczyć, co mam zrobić, czy amputować mu całkowicie ten ogon, czy to co zmieni ?,wiem ,że pies się strasznie męczy.
 
Rozumiem, że pies jest pod stałą kontrolą lekarza i to on powinien doradzać w podjęciu decyzji. Często zdarza się, że całkowita amputacja ogona wprowadza poprawę, ale równie często powoduje, że brak ogona kieruje autoagresję na inne części ciała.
 
719* Aka
Witam.Bo moja sunia ma teraz cieczkę i mam takie pytanie czy mogła być zapłodniona gdy pies tylko na niom naskoczył ?Proszę o szybka odpowiedz.Pozdrawiam.Aka
 
Szybko odpowiadam - nie.
 
720* Kacper - Charsznica
Moje pierwsze pytanie to czy owczarki niemkieckie sš wybredne czy tylko mój owczarek jest wyjštkiem który nie chce jeć. Drugie pytanie to czy pana owczarki też nie chcš jeć. Trzecie pytanie jak zwalczyć niejatka aby w końcu cos zjadł. P.S. Mój owczarek ma prawie 7 miesięcy i czy niejedzenie mu zaszkodzi ????/
 
Nigdy nie przejmowałem się grymaszeniem psów. Jeśli pies jest zdrowy i tylko grymasi przy jedzeniu, zabieram karmę i podaję ją dopiero następnego dnia. W przypadku dalszego grymaszenia, sytuacja jest powtarzana do pozytywnego skutku, który następuje najpóźniej trzeciego dnia. Jeszcze żaden pies nie zdechł z głodu przy pełnej misce.
 
721* klaudia
zapomniałam się zapytać jeszcze o to bo gdy dałam mojemu pieskowi koci to przy obgryzaniu ich lizał swojš łapę. czy to o czym wiadczy? z góry SERDECZNIE DZIęKUJę
 
Tylko o tym, że upaćkał sobie łapę kością i chciał ją wyczyścić.
 
722* Ambra
Moja ONka w wieku 8 miesiecy zaczęła pracę z pozorantem. Oceniał jej zapał na 5/6. Dzi ma 13 mies. jest po pierwszej cieczce, prawdopodobnie w cišży urojonej. Od kilku zajęć traci chęć do ćwiczeń.Nie zauważyłam aby na nich się czego wystraszyła.Co może być tego powodem??
 
Najprawdopodobniej powodem jest ciąża urojona lub znużenie treningiem. W obu przypadkach należy przerwać trening na kilka tygodni.
 
723* maro - wasewo
mam suke owczarka niemieckiego długowłosego ma 4 miesiace od pewnego czsu ciagle spi i schudła niewiem moze o temp.powietrza co mam robic?????z góry dziekuje
 
Jak najszybciej pokazać psa lekarzowi, który powinien zbadać psa, zrobić analizę krwi i moczu i postawić jakąś diagnozę.
 
724* Magdalena
Mam 3-miesięcznego owczarka niemieckiego. Na poczštku gdy go przywiozłam do domu nie dawałam go du kojca na dworze gdyż było jeszcze zimno ale załatwiać nauczył się niezwykle szybko( w ogrodzie). Kiedy przeniosłam go do kojca i postawiałam w nim budę piesek niestety załatwia się w budzie mimo iż staram się mu na wszelki sposób skojarzyć budę z miejscem legowiska... Jak mam go tego oduczyć???
 
Skoro buda nie spełnia swojego zadania - pies w niej nie śpi - należy ją zamknąć. Po kilku dniach, gdy pies nauczy się załatwiać na zewnątrz, można ją otworzyć. Przy obecnych temperaturach, pies woli spać na zewnątrz budy, a załatwia się w budzie, bo nie jest ona jego legowiskiem (jest nim pozostała część kojca).
 
725* Pawel23 - Sochaczew
Mojemu ON niedawno opadło jedno ucho i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji
Znajomy powiedział mi żeby pstrykać go w to ucho, co Pan o tym sšdzi??
 
Pisałem już wielokrotnie, że nie mogę udzielić porady nie widząc psa, nie znając jego wieku, sposobu odżywiania itd. Proszę o te dane i zdjęcie psa z oklapniętym uchem, a postaram się coś podpowiedzieć. Znajomy pewnie nie ma pojęcia o psach i dlatego udziela idiotycznych rad.
 
726* maro - przedswit
witam mam 4 miesieczna suke owczarka niemieckiego długowłosego strasznie chudnie daje jej jajka czy one jej nie zaszkdza po za tym daje domowe jedzenie i sucha karme.prosze o pilna odpowiedz
 
727* marek
witam moja suka chuudnie ma 4 miesiace niedopilnowalem i pogryzl ja lis co robic
 
728* marek - wasewo
witam mam suke owczarka niemieckiego długowłosego 4 miesišce. Od pewnego czasu schudła praktycznie cały dzień spi na wieczór godz.5 wychodzi i sie bawi.karmimy ja dwa razy dziennie sucha karma jak i jedzeniem domowym ostatnio dajemy jej surowe jaja czy to zdrowe odzywianie czy zmienic na inna.? w ostatnim miesiacu dostała zapalenia ucha lekarz przepisał krople dicortineff-vet widac poprawe lecz jedno ucho nadal zwisa prosze o pilna odpowiedz ???
 
729* gorych - tychy
mam owczarka niemieckiego ma 1 rok ,od jakich dwuch tygodni nie chce nic jesc(byl odrobaczany miesiac temy)juz niewiem co mu dawac  jesc prosze o pomoc
 
Wolałbym, aby na temat zdrowia psa wypowiedział się lekarz, który może psa zobaczyć i zbadać. Jeśli pies jest zdrowy, przyczyną chudnięcia może być źle dobrana karma. Na stronie PORADY znajduje się temat o karmieniu psów.
 
730* Anka
Czy karmienie psa ma wpływ na to żęby  kulał na przedniš nogę, stan zapalny stawu wykluczony ,dysplazja również
 
Musi być jakaś przyczyna kulawizny. Jeśli stawy są w porządku, pies odżywiany jest poprawnie, nie złamał i nie zwichnął łapy, nie wbił niczego w stopy i jest młody, to najprawdopodobniej dolega mu młodzieńcze zapalenie kości. Jedynymi lekarstwami w tym przypadku są podanie (pod kontrolą lekarza) leków przeciwzapalnych i czas.
 
731* Kornel
Witam.Ja mam takie pytanie czy chleb jest dobrym pokarmem dla psa???Proszę o szybkš opowiedz.Dziękuje i pozdrawiam
 
Na stronie PORADY znajduje się temat o karmieniu psów. Chleb nie jest żadnym pożywieniem dla psa, a można go podawać najlepiej wysuszony jako "przegryzkę" np. 1 raz w tygodniu.