PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

236* smoczek81
mam taki problem chciałbym wziasc psa owczarka niemieckiego który ma ponad 3 lata i ma swojego własciciela teraz jesli ja go wezme czy ten pies nie bedzie dla mnie agresywny i innych nowych osób bo ten pies bedzie na działce koło domu czy nie bedzie stwarzał zagrozenia i czy sie zadomowi????prosze o szybka odp.dziekuje
 
Owczarek niemiecki jest psem, który bez problemów adaptuje się w nowym środowisku, ale bywają wyjątki. Nie umiem odpowiedzieć na zadane pytania, gdyż nie znam psa, nie wiem jak był wychowywany, jak reaguje na obcych ludzi, czy nietypowe sytuacje. Myślę, że najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi będzie kontakt z osobą doświadczoną, która po obejrzeniu i sprawdzeniu psa, będzie mogła cokolwiek o nim powiedzieć.
 
237* Rendy
Przepraszam za tyle pytań w jednym dniu. Obiecuje, ze dzisiaj to już Ostatnie. Dlaczego długowłos u Owczarka jest wadą? Mi się wydaje, że Owczarki Niemieckie długowłose są ładniejsze.
 
O gustach się nie dyskutuje. Wzorzec owczarka niemieckiego określa długi włosa jako wadę. Każda rasa stworzona przez człowieka powstała na podstawie pewnych założeń, których należy się trzymać w hodowli tej rasy. Nie wiem, z jakich powodów uznano długi włos za wadę tym bardziej, że genotyp psa długowłosego jest identyczny z genotypem np. jego brata o włosie standardowym, ale tak już jest. Zmian we wzorcu ON mogą dokonać jedynie Niemcy, bo to ich rasa.
 
238* Rendy gg 722832
A ile trwa takie szkolenie? Zwłaszcza, że mój pisek ma już ponad trzy lata i nie wiem czy będzie taki chętny do współpracy chociaż lubi się bawić i nieraz reaguje na komendy np. siad czy też leżeć. Mój pies jest z rodowodem< Aksel Brylant Czechowic> to uważam, że w ten sposób <nie posyłając go na szkolenie> bardzo go zaniedbałam. I do tego bardzo szleje na widok jakiego kolwiek psa, ale nigdy się nie zdażyło żeby jakiego pogryzł. Zawsze szczeka i mi się wyrywa.
 
Szkolenie podstawowe trwa około 3 miesięcy. Trzyletni pies nie jest jeszcze za stary na takie szkolenie i doświadczony szkoleniowiec bez trudu powinien sobie z nim poradzić.
 
239* Małgosia
Mam 5miesięczną suczkę,jest u nas 3 tyg., bardzo dobrze się czuje,jednak wyjeżdżamy na 2 tyg. całą rodziną. Zostanie u znajomej,która ma też psa-owczarka niemieckiego. Czy straci nasze zaufanie? Będzie nas pamiętać? Jakiego zachowania ze strony psa można się spodziewać w takiej sytuacji? Obawiamy się,że straci nasze zaufanie... Co ewentualnie robić,aby zminimalizować jej tęsknotę? Bardzo proszę o odpowiedź i radę...Będę wdzięczna...Małgosia
 
Nie sądzę, aby suczka specjalnie przejęła się rozłąką, skoro zamieszka z innym psem (zakładam, że znajomym). Dużo większym przeżyciem będzie powrót do domu, gdyż ponownie zostanie wyrwana z otoczenia i zamieszka znów zamieszka w nowym domu. Nie jest to jednak koniec świata i po pewnym czasie wszystko wróci do normy. Nie sądzę, aby suczka zapamiętała Państwa jako właścicieli. Dla niej właścicielem stanie się znajoma i po dwóch tygodniach dotychczasowi właściciele będą prawie obcy.
 
240* Zaniepokojona
mam owczarka niemieckiego(ma 5 miesiecy)i nagle oklaplo mojej suczce ucho i wogole nie daje sie dotykac nigdzie w okolicy ucha.Czym to moze byc spowodowane?? czy powinnam isc z nia do lekarza??
 
Oczywiście, skoro pies nagle przestał pozwalać na dotykanie okolicy ucha, świadczyć to może o bolesności. Nigdy nie wolno zwlekać z wizytą u lekarza, gdy tylko coś nas zaniepokoi. Lepiej być przewrażliwionym, niż znieczulonym.
 
241* beata
Mój pies to trzyletni owczarek niemiecki długowłosy. Karmiony jest suchą karmą oraz puszkami - "chapi". Mimo to jego sierć nie wygląda atrakcyjnie. Jest psem kojcowym. Nie lubi się kąpać. Mam problem z utrzymaniem w czystoci jego sierci.Od jakiego czasu bardzo intensywnie gubi sierć. Kłęby sierci pozostają na trawniku. Czy wystarczy mu podawać witaminy? Jeli tak -  to jakie?, czy może udać się do weterynarza?.
 
W okresie letnim, a szczególnie przy ostatnich upałach, każdy pies gubi sierść. Należy psa dokładnie wyczesać, aby pozbyć się martwych włosów. U zdrowego, dobrze odżywionego psa, nawet w okresie linienia, po wyczesaniu martwego włosa, sierść powinna być błyszcząca i wyglądać zdrowo. Jeśli pies nie wykazuje żadnych objawów chorobowych (np. rozwolnienia, osowiałość) , poradziłbym całkowite odstawienie puszek i pozostawienie tylko suchej karmy dobrej jakości. Proszę zajrzeć do działu porady, gdzie znajdzie Pani temat o karmieniu.
 
242* Rendy
A czy mógłby mi Pan zaproponować jaką dobrą szkołe dla ON w woj. Małopolskim? Jeli oczywicie zna Pan jaką, bo nie mogę żadnej znaleźć i do tego nie wiecę dużym posiadaniem pieniędzy. Dziękuj Panu z góry.
 
http://www.tresura.pl , http://www.tresura.com.pl ,
 
243* Jolanta
Czyli nie moge pojechac z ON długowłosym na międzynarodówke?
 
Oczywiście, że może Pani pojechać, ale musi się Pani liczyć (jak już pisałem), że suczka zajmie ostatnie miejsce na wystawie lub wręcz będzie zdyskwalifikowana.
 
244* paweB - kowary
Witam.pisze Pan ,że proponuje między innymi  karmę firmy proformach. Chciałbym zorientować się ile przeciętnie dorosły owczarek niemiecki powinien zjeć jej w ciągu dnia.Pozdrawiam.
 
Około 0,5 kg. Z resztą, inną karmę również w tej ilości.
 
245* kasia - kowary
Witam. Mam problem .Moja 8 tygodniowa suczka (owczarek niemiecki) ma teraz kwarantannę i wychodzę z nią tylko 2 razy dziennie w oddalone miejsca gdzie nie ma kontaktu z psami i mylę, że odchodów tez jest mniej. teraz częciej załatwia mi się w domu. lecz nie  w tym problem. Zauważyłam, że zjada swoje odchody. Co to znaczy? Co robić?
 
Uważam, że zjadanie własnych odchodów przez psy jest problemem związanym wyłącznie z procesem trawienia. Z reguły, psy zjadające własne odchody karmione są tradycyjnymi sposobami (gotowane jedzenie, BARF itp.). W zasadzie, nie zdarza się, aby zjadały odchody psy karmione gotowymi karmami, tzw. suchymi. Powód jest prosty - karmy gotowe są doskonale zbilansowane (oczywiście, mówię o dobrych karmach), czego nie można powiedzieć o pozostałych i dzięki temu, cała dostarczona karma zostaje strawiona. W odchodach znajduje się już tylko bezwartościowy nawóz. Zły bilans karmy powoduje wydalanie jeszcze wartościowych produktów żywnościowych (według psiego nosa), co skłania psa do ponownego ich spożycia.
 
246* kik
Czy owczarek niemiecki , który umie  w wieku 8 m-cy siad , waruj , zostań , szczeka na rozkaz , aportuje , chdzi przy nodze bez smyczy, nie pobiera pokarmu od obcych w obecnoci przewodnika , przy zabawie na rękaw puszcza , jest bardzo posłuszny . Sama nauczyłam tych sztuczek. Pytanie czy mogłabym być tereserem jak to zrobić. Bo z hodowli zrezygnowałam patrząc co się dzieje w wiatku ON. Pozdrawiam                kik    
 
Niejednokrotnie, psy szkolone przez osoby uważające się za szkoleniowców, nie potrafią połowy tych ćwiczeń. Przykładem może być moja FANY, która za moją pochopną zgodą, szkolona była przez taką właśnie "treserkę". Kilka miesięcy potem zajęło mi naprawianie błędów.

Najlepszym sposobem, aby nauczyć się szkolić psy jest praktyka, przyglądanie się osobie doświadczonej podczas pracy, a po pewnym czasie, spróbowanie własnych sił na własnym psie. Warto byłoby znaleźć funkcjonującą szkołę szkolącą psy i nawiązać z nią współpracę. W tym zawodzie najważniejsze jest właśnie doświadczenie zdobywane całymi latami, a tego nie da się nauczyć z książek, czy opowieści.

 
247* Karolina
Witam. Chciałabym się zwrócić do pana z pytanie: ile razy dziennie powinien jeć   ON? I czy karmić go tylko sucha karmą, tak jak Pan radził? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Szczeniaka, do szóstego miesiąca karmimy trzy razy dziennie, po szóstym miesiącu 2 razy dziennie, a od roku wystarczy tylko wieczorne karmienie. Zdecydowanie polecam karmienie suchą karmą.
 
248* kasia - Ostrów WLKP
mój pies max rasy owczarek niemiecki jak zje co ze wini to odrazu ma bigunke co to jest mam ić z tym do lekaża czy nie
 
Wizyta u lekarza nie zaszkodzi, ale myślę, że najprościej będzie nie karmić psa wieprzowiną.
 
249* elzbieta
jak zapobiegać niechcianej ciazy u owczarka niemieckiego,kiedy wystepuje pierwsza cieczka i ile razy do roku
 
Z reguły cieczki występują dwa razy do roku. Zapobiec ciąży można tylko pilnując sukę przed niechcianym zapłodnieniem lub sterylizując sukę. Wówczas mamy spokój z niechcianymi ciążami na zawsze. Pierwsza cieczka występuje po osiągnięciu dojrzałości płciowej, czyli na ogół pomiędzy siódmym, a 12 miesiącem życia suki.
 
250* Piotr
Buduję budę dla owczarka niemieckiego ,chcałbym się spytać o optymalne wymiary wewnętrzne i wymiar otworu wejściowego.Prosił bym wmiarę szypką odpowieć. DZIĘKUJĘ
 
Moje psy mieszkają w budach o wymiarach wewnętrznych 80 cm x 80 cm x 80 cm. Wymiary wejścia to 45 cm x 35 cm, dolna krawędź wejścia na wysokości około 25 cm od podłoża.