PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

1121* Marcin
Witam. Jeli dobrze zrozumiałem Pana wypowiedzi to pies w mieszkaniu 40 m nie "męczy się", jeli ma codziennie zapewnionš dawkę ruchu na wieżym powietrzu. Mam w zwišzku z tym dwa pytania. 1. Czy zdecydował by się Pan na moim miejscu na psa (On-a bo tylko taki wchodzi w grę) gdyby od poniedziałku do pištku musiałby zostawać przez dziewięć godzin sam w domu wtedy gdy ja pracuję? Czy to nie jest zbyt długi czas na przetrzymanie potrzeb fizjologicznych, nie mówišc już o potrzebie maksymalnego spędzania czasu z opiekunem. 2. Jakie Pan planuje mioty w przyszłym 2010 roku, ewentualnie czy w okolicach Wrocławia może Pan z całkowitš pewnociš polecić jakie hodowle. Pozdrawiam i gratuluję wietnej strony, i wspaniałej pasji. Marcin
 
Wiele psów przebywa w domu w czasie pracy właściciela. W takich przypadkach zdecydowanie dłużej trwa nauka czystości, może dochodzić do niszczenia mieszkania przez nudzącego się psa, skarg sąsiadów na hałas itd. Po jakimś czasie, pies przyzwyczai się do nowych warunków i problemy te powinny zniknąć, ale może to potrwać nawet 3, 4 miesiące. W przyszłym roku planuję mioty po LOGIK, TOSCE I FANY, ale konkretów sam jeszcze nie znam.  
 
1122* milu$ka
czy owczarek niemiecki nadaje sie do mieszkania w bloku z 5-6 osob? mieszkanie jest ogulnie duze. i czy owczarek nadaje sie do oborny? i czy moze byc jako pierwszy pies?
 
Tak, nadaje się do mieszkania i do obrony. Na pierwszego psa proponowałbym suczkę ON.  
 
1123* Magda
Witam! jestem posiadaczkš 7 letniego owczarka niemieckiego z którym od poczštku mielimy problemy wychowawcze. Na chwilę obecnš pies toleruje jedynie mnie, mojego męża i dziecko.Możemy z nim robić wszystko. W stosunku do ludzi i zwierzšt jest agresywny. Moje pytanie dotyczy nadmiernego szczekania psa. Od paru miesięcy mieszkamy w domku jednorodzinnym z dużym ogrodem w którm pies ma kojec. W momencie wprowadzenia psa do niego szczeka na wszystkich i na wszystko. Kiedy pojawiamy się na dworze pies milknie. Chciałam zaznaczyc,iż pies ma zapewnionš dziennš  dawkę ruchu(czynny spacer po polach2x dziennie oraz bieganie po całej posesji)Pojawiajš się juz skargi od sšsiadów,nawet zaproponowali nam kupno obroży stymulujšcej szczekanie . Bardzo proszę o pomoc i dziękuje za porady.Pozdrawiam Magda
 
Obroża indukcyjna nie jest złym rozwiązaniem, jeśli inne metody zawiodły. Pies po kilku miesiącach powinien już się nauczyć nowej sytuacji i przyzwyczaić do zamykania w kojcu. Skoro tego nie zrobił, należy go do tego zmusić, choćby za pomocą wspomnianej obroży.  Proszę jednak pamiętać, iż jest to również żywe stworzenie, które czasem musi się wyszczekać.
 
1124* Ewa Dziedzic
Witam Pana, jestem włacicielkš 2 poczwarków ( suni i psa), mam pytanko czy spotkał sie Pan z chorobš: zespół końskiego ogona? Jeli tak i zna pan lekarza który podjšł by sie leczenia, to prosze o odpowiedz>
 
Tak, spotkałem się. Nie jest to schorzenie całkowicie wyleczalne, ale są metody leczenia. Tel. do polecanego przeze mnie lekarza - p. Beaty Sochackiej - 1017 8540500. 
 
1125* karol - Ruda Wielka
po czym poznać owczarka niemieckiego że jest czystej rasy
 
Bardzo prosto. "Czystej rasy" jest wyłącznie pies z rodowodem. Brak dokumentu oznacza, że pies jest nierasowy. 
 
1126* Dorota
Od tygodnia mam w domu 12 tyg. szczeniaka,problem polega na tym,że pomimo czestych spacerow wyprożnia się dodatkowo w domu a następnie to zjada. Nie bardzo wiem w jaki sposob mam temu zaradzić. Czytalam o zmianie diety,ale nie wiem na jakš przejć. Obecnie karmiona jest Royalem Canin shephard junior
 
Na leży sprzątnąć po psie, zanim zje odchody. Problem prawdopodobnie bierze się nie z powodu diety, lecz przyzwyczajenia psa do takiego zachowania. Psy, które dość długo przebywają z dobrze opiekującą się nimi matką (która m.in. zjada odchody szczeniąt), nabierają takich nawyków. Na ogół mija to po kilku tygodniach sprzątania po psie.     
 
1127* asia - new brighton
Witam? Mój piesek ma teraz 11 miesiacy i warzy 32kg. zastanawiam sie czy jest to odpowiednia waga na ten wiek? pies ma od malego problemy z przyjmowaniem suchej karmy, dlatego ogolnie dostaje diwe wielkie miski ryżu z kuczakiem i marchewka oraz odrobine chrupek czy postepuje prawidlowo? pozdrawiam asia i wejron:)
 
Na temat wagi się odpowiem, bo każdy pies jest inny i nie można tu niczego uogólnić. Karmienie jest nieprawidłowe - pisałem o sposobach karmienia już wielokrotnie - proszę poszukać. 
 
1128* asia - new brighton
ja mam jeszcze jedno pytanko Panie Andrzeju otorz wejron ma do tej pory w jednym miejscy po prawej stronie dwa kly nie zgubil jeszcze ostatniego mlecznego kla...nie przeszkadza mu on ani nie sprawia bulu,sprawdzam to regularnie czy to juz tak zostanie?
 
Pies w tym wieku powinien mieć już wszystkie stały zęby, a wszelkie pozostałości mleczaków należy jak najszybciej usunąć. 
 
1129* andrzej
moja 4-ro miesieczna suczka ON (wg opinii lekarza) ma przerost nasady koci podudzia i ródstopia,kolawe ustawienie kończyn.Niepokoi mnie fakt,że sunia ma b.duży problem przy wstawaniu z pozycji leżacej.Często z bólu piszczy i chwieje się.Niepozwala dotknšć się tylnej częci tułowia i kończyn.Pytanie moje to:czy objawy te zwišzane sš z wiekiem psa i które minš- czy wymagajš poza wizytš u lekarza dodatkowych działań w kierunku ich eliminacji.Pozdrawiam i dziękuję za kilka zdań odpowiedzi.
 
Nie, pies w każdym wieku powinien rozwijać się poprawnie i bezboleśnie. Każda choroba jest zjawiskiem wymagającym leczenia i to lekarz, który bada psa powinien określić zakres czynności i sposób leczenia. Nie bardzo widzę związek pomiędzy opisanymi chorobami, a bolesnością tylnej części tułowia. Może nie wszystkie przypadłości zostały zdiagnozowane? 
 
1130* Iza - Szczecin
co zrobic gdy suka nie chce dawać pokarmu swoim małym szczeniakom
 
Należy ją do tego zmusić, przytrzymując ją do czasu, aż szczeniaki się najedzą. 
 
1131* Krystian 
Jestem włacicielem owczarka niemieckiego długowłos 12miesięczny. Czy można już nim dopuszczać??? i ile kosztuje dopuszczenie takim owczarkiem??? Ile kosztuje pokrycie owczarkiem niemieckim długowłosy bez papierów???
 
A po co kryć? Schroniska pełne są niechcianych kundelków, nie ma sensu produkować nowych. Z tego punktu widzenia, krycie nierasowym psem kosztuje tyle, ile ktoś chce zapłacić. Ja nie zapłaciłbym ani złotówki, bo dla mnie taki pies nie przedstawia żadnej wartości hodowlanej.
 
1132* Ewa
Witam pana.Mam 9 tyg. owczarka niemieckiego,waga 5.6kg.problem polega na tym ze piesek kiedy leży spokojnie zrywa się z posłania i zaczyna bardzo piszczeć,drapać i chować się,wczeniej nic podobnego się nie działo.Byłam z pieskiem u lekarza i nic nie stwierdził.Brzuszek, jelita i temp.ciała wszystko ok.Dodam ze pies dostaje karmę 1st choice.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz Ewa z Zabrza
 
Trudno jest mi cokolwiek doradzić na odległość, skoro nawet lekarz badający psa niczego nie stwierdził. Problem może być wynikiem choroby psychicznej lub jakiegoś nawracającego bólu. Psy, które coś boli zachowują się w podobny sposób. Proponowałbym psa odrobaczyć dobrym środkiem, np. STRONGHOLD. Mocne zarobaczenie może powodować podobne objawy oraz mieć wpływ na tak dużą niedowagę psa. 
 
1133* Dorota
witam,co Pan sadzi o karmie ARION,mam onka 15 m-cy,przerobilam juz nim kilka karm poczawszy od Royala przez HILLS do EUKANUBY zadna z tych karm mu nie odpowiadala nie chcial jest i nie bylo na to zadnego sposobu od 2 tygodni jest na ARION PREMIUM ADULT MAINTENANCE bardzo mu smakuje i nie ma zadnych sensacji zoladkowych, chcialabym poznac Pana zdanie na temat tej karmy,bardzo prosze o odpowiedz,pozdrawiam
 
O karmach, którymi karmię i które polecam pisałem już wielokrotnie i nie będę tu recenzował danego rodzaju pożywienia, bo go po prostu nie znam. To właściciel decyduje, jaką karmę pies ma jeść. Jest jeden skuteczny sposób na przekonanie psa do karmy - nie podawać mu niczego innego. Gwarantuję, że nie zdechnie z głodu przy pełnej misce. Skuteczne w 100 procentach. A co będzie, gdy po zjedzeniu połowy worka karmy, pies stwierdzi, że mu nie smakuje? 
 
1134* Damian - Moers
Nasz owczarek niemiecki ma bardzo duzy apetyt mogl by jest naokroglo ale strasznie chludnie. Stracil na wadze 10kg. Pomocy
 
O tę pomoc już dawno należało się zwrócić do lekarza. Pies traci 30 procent wagi, co jest objawem ciężkiej choroby lub ciężkiego zarobaczenia, czego trzeba więcej, aby pójść do lekarza?
 
1135* pawel h - wronki k poznania
mam owczarki n co nalezy zrobic zeby uzyskac opis ocene psa na wystawie
 
Zgłosić psa na wystawę i go na niej wystawić. Wystawy są tylko dla psów rasowych, tzn. posiadających rodowód.
 
1136* pubi
Witam. pytanie 1 . jak wyglšda sprawa hodowli owczarka z małymi dziećmi? wiek dzieci od 1 roku do 5 lat . czy nie będzie w stosunku do nich agresywny itp.?
pytanie 2. czy taki owczarek będzie agresywny do wszystkich ludzi wchodzšcych do domu ? tzn oprócz domowników oczywicie ? czy to zależy od tresury ? dziękuje za odp
 
To wszystko zależy od wychowania psa od szczeniaka. Każdy pies ma inny charakter i do każdego należy indywidualnie, umiejętnie podejść, a z pewnością wszystko będzie w porządku. Psa można "modelować" według własnych potrzeb, ale należy to robić umiejętnie i konsekwentnie. Np. mój syn wychowywał się od urodzenia wśród psów i nigdy nie miałem z tego powodu żadnych kłopotów. 
 
1137* pawel h - wronki k poznania
mam pare onkow bez metryki one oraz potomstwo maja predyspozycje psa sluzbowego czy chodujac psy do sluzb ochrony policji jestem pseudo chodowca moje psy niemaja kojcy biegaja luzem po posesji ogrodzonej sa pod stala opieka wet ps czy wmoim przypadku mozna mnie tak nazwac jezeli wiem co dzieje sie z moimi pieskami
 
W rozumieniu moim i zgodnie z wymogami Regulaminu Hodowli Psów Rasowych Związku Kynologicznego w Polsce, którego jestem członkiem, hodowcą można nazwać osobę hodującą psy rasowe, spełniającą w hodowli wszelkie wymogi ww. Regulaminu oraz Wzorca danej rasy, dobierającą do rozrodu zwierzęta zdrowe fizycznie i psychicznie tak, aby doskonalić hodowaną rasę pod względem cech psychicznych, fizycznych i użytkowych z uwzględnieniem podstaw naukowych. Hodowanie psów nierasowych nie odpowiada żadnemu z tych założeń.
 
1138* MGT
Witam panie Andrzeju. Mieszkam w GB,mam 6 miesiecznego ON z rodowodem. Od pierwszego dnia od zakupu (mial wtedy 11 tygodni) mamy jeden problem. Mianowicie nasz pies jak zobaczy innego psa niemilosiernie na niego szczeka i caly sie jezy. Nie reaguje w ten sposob tylko na psa mojej znajomej, ale znaja sie od poczatku. Jest to tez ON o miesiac mlodszy.Prosze o rade co z nim dalej robic. Jak oduczyc go tego. Pozdrawiam
 
Pies ma zbyt mały kontakt z obcymi psami, należy go zabierać pomiędzy inne psy w różnym wieku, gdzie będzie mógł się z nimi pobawić i nauczyć, że nie należy się ich bać. Najlepszy efekt przyniosłoby zapisanie się wraz z psem na grupowe szkolenie. Poza tym, należy ostro karcić psa za takie zachowanie.  
 
1139* Piotr i Renata
Witamy. Jestesmy z łodzi. Na wiosnę zamierzmy kupić nasza pierwszš rodowodowš sukę - owczarka niemieckiego o maci wilczastej. Wiemy że ta mać to pierwowzór rasy i obecnie psów o tej maci nie ma w Polsce zbyt wiele. Mamy pytanie, czy ta mać nie jest dyskryminowana przez sędziów na wystawach (czy nie przegrywajš z podpalanymi) i czy suki można kryć podpalanymi reproduktorami, ponieważ chcemy założyć niwielkš, ale profesjonalnš hodowlę owczarków o maci wilczastej. Będziemy wdzięczni za odpowied? i poradę. Pozdrawiamy.
 
Wystawiając psa na wystawie w Polsce, możecie się Państwo spotkać z wszelkimi przejawami dyskryminacji. Bardzo często zdarzają się sędziowie sędziujący według własnych "upodobań". Wzorzec, jakość psa i przygotowanie do wystawy nie jest dla nich najważniejszym kryterium. Jest nim np. stopień zażyłości z danym wystawcą, antypatia do innego, chęć eliminacji konkurencji w hodowli - ot, takie polskie piekiełko. Wilczaste suki można kryć czarnymi i podpalanymi psami.
 
1140* grzegorz
Witam czytałem rubrykę z poradami i chciałem zapytać czy może mi pan polecić dobrš hodowlę z małopolskiego najlepiej z okolic krakowa. Dziękujję
 
Przykro mi, ale wielokrotnie sparzyłem się polecając inną, niż własna hodowlę. Dlatego też, zapraszam do siebie, bo tylko za swoje psy mogę ręczyć w stu procentach. Z Krakowa jedzie się do mnie około 2 godziny.  
 
1141* Milena
Witam.Mam 8 miesięcznego DON-ka:) Pa-ko,jest moim oczkiem w głowie.Od jakiego czasu zauważyłam u niego zaczerwienione krostki na brzuchu,po wewnętrznej stronie tylich łap i pod przedniš łapkš.Dodam,że musi go to swędzić,bo się drapie w tych miejscach.Sporo o tym czytałam na necie,ale chciałam poznać też Pana opinię w tej sprawie.Pozdrawiam i czekam na odpowied?.Milena
 
Prawdopodobnie są to krosty powstałe w wyniku "przebiałkowania" psa (zbyt dużo białka w karmie). Pies jest karmiony nieodpowiednio, podanie prawidłowej dla jego wieku i w odpowiedniej do jego wagi ilości karmy, powinno po kilku dniach unormować sytuację. Może to być również reakcja alergiczna na jakiś alrgent, ale, na początku spróbowałbym wykluczyć reakcję na karmę.
 
1142* Greg
Witam serdecznie. Mam 9-cio miesięcznš suczkę ON, która jest kompletnie ruda. Rodzice majš piękne podpalane umaszczenie (obydwoje posiadajš policyjnš przeszłoć) a moja Kora jako nie chce ciemnieć. Posiada klasyczne proporcje, dobrze się rozwija tylko moim zdaniem jest jaki "problem" z umaszczeniem. Czy jest jeszcze szansa, że ciemnieje czy już taka jej uroda i czy to jest normalne, że u niektórych owczarków występuje rude umaszczenie?
 
Nigdy nie spotkałem rudego ON. W tym przypadku, jak się domyślam, suka nie jest rasowym psem (z rodowodem), więc nie znając jej przodków, nie umiem powiedzieć, skąd bierze się ten kolor.