PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

326*  aneta - zabrze
Witam, mam 8 tygodniowego owczarka niemieckiego. Cały czas stały mu uszka, a teraz jedno ma w połowie klapnięte. Co może być tego przyczyną? Czy trzeba podawać małemu jakie leki, czy samo wróci do normy? 
 
W tym wieku uszy nie muszą jeszcze stać, problemem byłyby wiszące uszy w wieku 8 miesięcy. Proszę karmić psa dobrą karmą, a nie będzie z nim problemów. Skoro uszy już w tym wieku stały, rokuje to bardzo dobrze, że w przyszłości nie będzie kłopotów z postawieniem uszu.
 
327* izabela
mam ogromny problem z moim 6miesiecznym owczarkiem kaukazkim jest juz po trzech operacjach na przednie łapy jedna kosc w łapie mu rosnie a druga nie ale jest jeszcze jeden problem ma niedzwiedzia łape czy z tym da sie cos zrobic prosze o pomoc jestem zalamana a moj piesek nadaje sie juz praktycznie do uspienia zeby nie cierpial dalej
 
Nie jestem lekarzem weterynarii, ale kilkukrotnie spotkałem się z opisanymi wyżej przypadłościami. Za każdym razem leczone były w ten sposób, że gipsowano łapy od nadgarstka do łokcia tak, aby rosnąca kość musiała pociągnąć za sobą drugą i nie wykrzywiała się. Można skonsultować się z "moim" lekarzem, podam nr telefonu do p. Beaty Sochackiej - LECZNICA JAMNIK - 017/8540500. Niedźwiedzia łapa nie jest problemem życia i śmierci i nie ma sensu się tym przejmować.
 
328* Ewelka - Tomaszow Mazowiecki
Jak wyszkolic psa , tak zeby swoje potrzeby zalatwial tylko na spacerze lub na podworku ale w jednym okreslonym miejscu.
 
Nie wiem, jak nauczyć psa takiego zachowania. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to wyprowadzanie psa w dane, upatrzone przez nas miejsce i stanie tam do upragnionego skutku.
 
329* netta80
mój owczarek ma 3 m-ce i zauważyłam, że jedno ucho jest większe od drugiego czy to normalne?
 
Jeśli faktycznie tak jest, to nie jest to normalne, ale widocznie taka jego uroda. Nie widzę w tym też niczego niepokojącego. Mało jest psów idealnych, ale przecież nie tylko za urodę się je kocha.
 
330* ja...
Witam. Mam 6-scio tygdoniowego Owczarka Niemieckiego i uwielbia mnie gryźć. Nie wiem czy powinnam już go zacząć karać za obgryzanie mnie, czy jeszcze jest za wczenie i jeli pownnam zacząć jak mam to robić ? Proszę o odpowiedź
PS. Bardzo podoba mi sie Pańska strona...
 
Jeśli nie życzymy sobie jakiegoś zachowania psa, należy psu o tym powiedzieć, ale w sposób przez niego zrozumiały. Na początku powinny to być słowne upomnienia wydawane ostrym tonem, jeśli nie skutkują, należy złapać psa na skórę na karku i potrząsnąć nim mówiąc równocześnie z wydaniem karcącego napomnienia. Po zaprzestaniu niechcianego zachowania, należy psa pochwalić.
 
331* paulina
dzień dobry. moje pytanie bedzie dosyć skąplikowane. Mam owczarka niemieckiego kóry ma już 5 lat jest on bardzo agresyny i bardzo nas chroni. Niestety całymi dniami przesiaduje w kolcu bo nie mamy warunków aby go wypuszczać.Czasami wychodzę z nim na spacery do lasu aby sobie pobiegał ale to jest bardzo rzadko.Prawdopodobnie jedo rodzicami są byłe psy policyjne. Czy jego aagresja jest spowodowana z tego ze jest zamknięty czy z genów jakie odziedziczył po rodzicach?Barry nie jest wyszkolony. Czy w tym wieku jest możliwoć wytresowania go aby był łagodniejszy dla otoczenia i posłyszniejszy? A jeszcze jedno jak jeździmy z nim do weterynarza to staje się on strasznie agresywny i nic nie pomaga go uspokoić. Z czym może być to związane? Może dlatego, że jak był mały miał wirusowe zapalenie jelit i był leczony przez lekarzy.Czy ja jestem w stanie go wytresować? Dziękuję za odpowiedź
 
Szkoleniem takiego psa powinien zająć się specjalista, ale nie widzę wielkich szans na nauczenie agresywnego pięciolatka łagodnego zachowania. Jest to pies z ugruntowaną psychiką, trudno podatną na szkolenie, a agresja na pewno wynika zarówno z genów, jak i z wychowania psa. Szczerze mówiąc, czytając powyższe pytanie uważam, że taki pies nadaje się jedynie do stróżowania.
 
332* Kristy
Witam; mam dwa pytania: pierwsze dotyczy wagi szczeniąt w poszczególnych miesiącach a drugie, pies gryzie czasami swój ogon co oznacza to zachowanie.
Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Waga szczenięcia w poszczególnych miesiącach nie jest wartością identyczną dla wszystkich psów i dlatego nie można jej generalizować. Pies drobniejszy przy urodzeniu nie będzie od razu ważył tyle, ile jego mocniejszy i cięższy przy porodzie brat. Ważne jest, aby pies rozwijał się proporcjonalnie, a na pewno osiągnie swoją, zapisaną w genach, wielkość. Dorosły ON powinien ważyć około 35 do 40 kg.
 
333* lech - pawłów
kiedy suka ma cieczkę???
 
Pierwsza cieczka występuje po zakończeniu rozwoju narządów płciowych suki. Z reguły, występuje ona pomiędzy dziewiątym, a 12 miesiącem życia. Kolejne cieczki występują mniej więcej regularnie w odstępach kilkumiesięcznych.
 
334* Tytus
Czy ma pan jeszcze dostepnego psa od Gandalfa i ibizy, jak jest cena za szczeniaka
 
Tak, wolne są jeszcze dwa pieski i 2 suczki. Proszę o podanie e-maila.
 
335* Mateusz - Rzeszów
Moja sunia ma 6 miesięcy, i jak widzi małego psa to chce się z nim bawić, co jest trochę denerwujące czy jak doronie to przestanie się z nimi bawić czy trzeba ją tego oduczyć ?? pies nie reaguje czasami na moje komendy gdy widzi psa. Co robić ??
 
I bardzo dobrze, że chce się bawić z innymi psami. Należy jej umożliwić jak najczęstsze takie zabawy i nie wolno jej tego oduczać. Nieumiejętne zabranianie zabaw z innymi psami może przerodzić się w agresję do nich, a to nie jest miłe dla nikogo. Najlepiej wybrać się z psem na szkolenie, gdzie można dowiedzieć się, jak z psem pracować, aby był posłuszny. Na wiosnę rozpoczynamy kolejny kurs podstawowego szkolenia - proszę o podanie telefonu, skontaktuję się początkiem marca w celu ustalenia terminu.
 
336* grzegorz
czy mogę ułożyć 1-rocznego owczarka przejętego od nieodpowiedzialnego właciciela?
 
Roczny pies, nawet po przejściach, jest jeszcze podatny na szkolenia, ale nie mogę powiedzieć nic więcej, gdyż nie znam psa, nie wiem, co jest w nim "zepsutego" i czy można to naprawić.
 
337* MAłGORZATA
Wiram serdecznie, Przymierzam się do zakupu owczarka niemieckiego,o którym zawsza marzylam. Ale nie wiem,czy wybrać sukę czy psa. Chciałabym,żeby był to pies który da się ułożyć,będzie opanowany raczej łagodny.Czytałam wiele o rożnicach w charakterze,ale są to często opinnie sprzeczne.Poniewarz jedni preferują psy inni suki.Pan jako hodowca posiadający dowiadczenie napewno ma wiedzę co do rożnic w charakterze. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Małgorzata 
 
Jak rozumiem, ma to być pierwszy Pani owczarek. Skoro tak, powinna Pani zdecydować się na zakup szczeniaka u odpowiedzialnego hodowcy, który poleci konkretnego szczeniaka z danego miotu - takiego, który będzie rokował spełnienie pokładanych przez Panią nadziei.

Nie chciałbym rozwodzić się tutaj nad charakterem psa i suki, gdyż każdy pies jest inny i nie wolno wrzucać wszystkich do jednego worka. Nie ma czegoś takiego, jak charakter psa, czy suki. Psychika, temperament, twardość itp. nie zależą od płci, a od genów i sposobu wychowania psa. Dlatego też, dużo ważniejsze jest skupienie się nad wyborem szczeniaka - tu powinien pomóc hodowca, który zna cały miot i może z dużym prawdopodobieństwem ocenić charaktery poszczególnych psiaków (o ile ma o tym pojęcie !!!) - gdyż może okazać się, że najodpowiedniejszym dla Pani będzie piesek, a nie suczka lub odwrotnie.

 
338* lala21
mam 2 miesięcznego owczarka niemieckiego czy da się go szkolić samemu? chyba tak w domu stawiam mu 2 pufy na rodku pokoju jak powiem hop! to on przez nie przeskakuje jak mylicie czy to jest początek szkolenia ? bo ja mylę że tak ale jak dalej szkolić? procszę o odpowież na emeil   patrycjauleryk@op.pl 
 
339* Danisz
Jak nauczyć psa komendy siad lub leeć
 
340* Doster-owczarek niemiecki - Krosno
Pies ma 4,5 roku. Jest w obszernym kojcu. Problem polega na tym, że często nie szczeka na obcych którzy się pojawiają koło jego rewiru. Częciej szczeka dopiero jak kto już wychodzi z domu. Jak go nauczyć ostrzejszych reakcji i niepopełnić przypadkowo błędów.
 
341* robert
Dzien dibry.mam pieknego owczarka niemieckiego,ma półtora roku,wazy 60kg.ale nie jest agresywny.tzn.szczeka na inne psy ale nie na ludzi.co trzeba zrobic zyby był agresywny na ludzi?prosze o odpowiedz.z góry dziekuje.
 
342* ..:::BARTEK:::..
Mam młodego owczarka kaukaskiego ma on 6 miesięcy jest bardzo agresywny czy to się zmieni? Żuca się często do ludzi z agresją nawet nie na swoim terenie co do kaukazów jest nie podobne jak mógłbym temu zaradzić? Oraz ile może on jeszcze urosnąć? Proszę jako dobrego hodowcę odpisz będę bardzo wdzięczny
 
343* PAPISIA - TRZEBNICA
JAK SZKOLIĆ OWCZARKI NIEMIECKIE SAMEMU MÓJ MA 2 MIESIĽCE DAJE ŁAPĘ I TROICHĘ APORTUJE ALE DALEJ NIE UMIEM GO UCZYĆ
 
Nie da się wyszkolić psa korespondencyjnie, gdy nie robiło się tego wcześniej. Nie ma również złotej metody szkolenia psów, która miałaby zastosowanie do każdego zwierzęcia. Psy są różne, każdy ma inny temperament i charakter. Z tego powodu, najlepiej wybrać się z psem do szkoły, gdzie doświadczona osoba oceni psa i zaleci odpowiedni sposób postępowania. Szczególnie psów agresywnych nie wolno szkolić samemu, to muszą zrobić doświadczeni treserzy.
 
344* kasia450
jakki pokarm najlepiej dawac psa w ciąży kasiaodpowiedz
 
345* oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
od którego miesiąca można podawać psu samą suchą karmę do jedzenia
 
Moim zdaniem, najodpowiedniejszy jest gotowy pokarm, tzw. sucha karma. Producenci oferują suche karmy dla suk ciężarnych, ale ja stosuję karmę junior, którą w odpowiednim czasie karmię również szczenięta. Eliminuję w ten sposób wszelkie niepotrzebne ryzyko biegunek u szczeniąt.

Szczenięta jedzą suchą karmę od trzeciego tygodnia życia.