PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

146* - saraf
Ciężko sprecyzować problem, a raczej pytanie, które chcę zadać.Mianowicie mam 9-cio miesięczną sukę- owczarka niemieckiego i na mój gust ona jest ospała, mało żywiołowa, bez ikry. Jest po wizycie u weterynarza i jest zdrowa.Czy to tylko kwestia charakteru psa czy większy problem. /podam przykłady: obojętnie podchodzi do sprawy moich powrotów do domu, pozostałych domowników też nie wita, raczej woli nie przerywać swoich zajęć - chodzi np. o siedzenie w budzie/.Drugie pytanie dotyczy wieku w którym pies zaczyna być nieufny wobec obcych bo na chwilę obecną to raczej nie obchodzą ją obcy wchodzący na posesję.Ma do tego całkowicie obojętne podejcie.
 
Jeśli suka jest zdrowa (wykluczono np. anemię, autoagresję itp.), to sądzę, że problem leży właśnie w psychice psa. Powodem może być również to, że nie spotyka suki nic miłego w kontaktach z właścicielem. Można spróbować psa przywołać podczas powrotu do domu (już przy drzwiach, furtce) i nagrodzić smakołykiem lub zabawką. Po kilku dniach pies powinien skojarzyć powrót właściciela z przyjemnością.

Sprawa reakcji na obcych ściśle związana jest z dojrzewaniem psa. Dojrzewając, pies instynktownie "anektuje" swój teren i pozwala się do niego zbliżać obcym ludziom i psom. Takie zachowanie, prawie w stu procentach, przychodzi wcześniej lub później.

 
147* Marlena Zapolska
Czy 8 tyg szczeniak moze spać sam zamknięty w doć duzym ogrzewanym pomieszczeniu, a w ciągu dnia przebywać w domu. Nie wiemy co robic-chcielibysmy aby suka od wiosny mieszkala na dworze. Spiac w domu, w zamknietym pomieszczeniu, tez wyje. W tym domku dla gosci tez wyje - juz 2 dzien. Ona najchetniej spalaby z nami, ale nie chcemy, aby sie przyzwyczajala. czy dobrze robimy zostawiajac ja na noc sama?zostawiamy jej wlaczone radio, zeby nie byla w gluchej ciszy, skoro caly dzien przebywa wsrod ludzi. pozdrawiam i dziekuje z odpowiedz. marlena
 
Jak najbardziej, należy sukę przyzwyczaić do pozostawania w pojedynkę. Nie można ulegać jej piszczeniu, wyciu i nie wolno do niej przychodzić, gdy wyje. Po kilku minutach jej się znudzi i przestanie. Proszę ją przyzwyczajać do odosobnienia również w dzień, np. na kilkanaście minut zamykając ją w innym pomieszczeniu. Nie radziłbym pozostawiać włączonego radia. Proszę pamiętać, że pies MUSI przyjąć warunki stworzone mu przez nowego właściciela i nie wolno pozwolić mu na stawianie własnych. 
 
149* Marcin
Witam. Mam 5 miesięczną suczkę (owczarek niemiecki)i byłbym wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące tresury pieska, tzn jakie komendy i w jakim wieku ją uczyć. Z góry bardzodziękuje. Pozdrawiam Marcin
 
Trudno jest wyszkolić psa samemu, jeśli nie robiło (lub choćby widziało) się tego wcześniej. Myślę, że można jakoś próbować na podstawie dobrej literatury, ale radzę zwrócić się do fachowca. Postaram się polecić kogoś z Pana terenu (proszę o podanie okolic zamieszkania)
 
150* Ania
dzien dobry:) Moje ptanie: 
Chciałam się zapytać o taką rzecz :  czy wraz ze wzrostem  owczarki niemieckie  zmieniają kolor okrywy włosowej? To znaczy kupując psa nie wiem dokładnie jaką później będzie miał maść  np. w wieku 2 miesięcy mając czarne znaczenie nad brwiami  w  wieku np. około roku może go w ogóle nie być?  Oglądając zdjęcia różnych owczarków zauważyłam że tam gdzie miały mać czarną w starszym wieku  robi się brązowe a po czarnym nie ma ladu.
 
Każdy owczarek, wraz z wiekiem, zmienia swoje umaszczenie. Szczeniak zawsze będzie posiadał dużo czarnego koloru, który potem zostaje usunięty i zastąpiony podpalaniem. Jest to proces ciągły, przy każdym linieniu umaszczenie psa się zmienia. Z reguły, suki "jaśnieją" zdecydowanie szybciej, niż psy. Często się zdarza, że psy po ukończeniu ok.3. roku życia zaczynają z powrotem ciemnieć.
 
151* Marcin
Witam. Jeszcze raz ja (pyt. nr149. Jeżeli chodzi o konsultacje z profesjonalistą to niestety na dzień dzisiejszy mnie na to nie stać. Bardziej by mnie interesowało podanie przez Pana jakiej konkretnej literatury, zwłaszcza, że to jest muj 2 owczarek, ale nie chce popełnić jakich błędów o których nie wiem. Dodam, że ostatnio nauczyłem ją takich komend jak siad, zostań, podaj łape, oraz chodenia na smyczy, a teraz zastanawiam się jakich innych komend miałbym ją nauczyć (dodam, że suczka ta mieszka w bluku). Pozdrawiam Marcin
 
Przykro mi, ale nie znam żadnej dobrej książki, która umożliwiłaby wyszkolenie psa. Każdy pies jest inny, ma inny charakter i nie da się do wszystkich psów zastosować jednej metody szkolenia. Psa można nauczyć wielu komend, w zależności od tego, czego od niego oczekujemy (np. chodzenia przy nodze bez smyczy, warowania i siadania na komendy z odległości, tropienia, obrony itd.)
 
152* olka
dzien dobry.mam Owcarka niemieckiego niestety staje sie coraz agresywiejdzy. Co sie z nim dzieje ?? ma on 1rok Jest spokojny dla ludzi lecz okropnie atakuje psy ! co mam zrobic proszze o pomoc
 
Podstawowym wymogiem jest bezbłędne opanowanie psa w każdej sytuacji. W tym celu należy psa intensywnie szkolić i wyszkolić w zakresie posłuszeństwa. Najlepszym sposobem jest wzięcie udziału w szkoleniu grupowym, gdzie jednocześnie szkoli się kilka psów. Dzięki temu, możemy nauczyć psa posłuszeństwa nawet w stanach większego pobudzenia. Obecnie można bez większych problemów zapisać się na takie szkolenia w Związku Kynologicznym lub prywatnych szkołach. Osobiście polecam to drugie rozwiązanie, gdyż w prywatnych szkołach bardziej stawia się na jakość szkolenia, niż na ilość uczestników.
 
153* Paulina z Łodzi
Mam 4 miesięcznego owczarka niemieckiego (suczke) Piesek zaczoł się strzsznie drapać więc zaczelimy podejrzewać że ma pasażerów na gapę (pchełki)i poszlimy do weterynarza i zkropilimy jej na kark krople przeciw pchłom. Ale ona nadal się drapie, nie ma łuszczycy skóry a pcheł znaleć też nie możemy. Weterynarz podejrzewa że to uczulenie na białko czy to możliwe i jaką kerme najlepiej podawać ? Zgóry dziękuje za porady
 
Przede wszystkim, zacząć należy od najłatwiejszych rozwiązań: bardzo dobrze, że pies został odpchlony, teraz należy przyjrzeć się karmie. Pies z takimi problemami powinien jeść wyłącznie jeden rodzaj karmy. Nie wolno podawać nic poza przewidzianą dzienną dawką. W takich wypadkach polecam BENTO KRONEN JUNIOR HAPPY LIFE, który jest nieco uboższy od karm klasy premium, a tutaj kluczem jest szybka przemiana materii. Bardzo ważne jest utrzymywanie psa w dobrej wadze, tzn., jak to owczarek - powinien być suchy, bez nadwagi. Zawsze powtarzam, że owczarek wtedy ma dobrą wagę, gdy sąsiedzi mówią, że jest za chudy. Problemy takie występują dość często u psów, które niezbyt często wychodzą z domu. Radzę również wykąpać psa w szamponie - płynie przeciwświądowym ALERVET, a następnie dokładnie wyczesać.
 
154* Paulina - Łódź
Mam 4 miesięczną suczke owczarka niemieckigo, mam pytanie czy często się zdarza że szczeniaki boją się i szczekają na inne psy. Moja sunia tak się zachowuje czy jej to minie, co prawda w tej chwili jest mało czasu na dworzu gdyż ma kwarantanne jeszcze, i ma mały kontakt z innymi psami,czy to może być poowodem jej zachowania ? W domu nie okazuje żadnej agresji, ale gdy zobaczy psa to szczeka ale ogonem macha i nie wiem czy to tylko ze strachu.
 
Jest to typowe zachowanie psa, który nie ma kontaktu z innymi psami. Chciałby się z nimi spotkać, ale ma obawy. Należy psa zabierać jak najczęściej w towarzystwo innych zwierząt i pozwolić mu się z nimi bawić. Oczywiście, to muszą być psy, o których wiemy, że nie zrobią naszemu szczeniakowi krzywdy.
 
155* Paulina z Łodzi
Witam, jeszcze raz ja (pyt.153)a czy jak pies zostanie wykompany w tym płynie ALERVET to nie spowoduje to tego że przestaną działać te krople na pchły ? Jeszcze raz bardzo dziękuje za rade. Pozdrawiam.
 
Odstęp od podania kropli do kąpieli powinien wynosić około 2 doby. Wówczas krople zostają całkowicie wchłonięte przez organizm i działają krążąc we krwi, więc kąpiel nie ma już wpływu na ich skuteczność.
 
156* cris72
Panie Andrzeju mam 11 miesięczną suczke owczarka niemieckiego i włanie teraz ma juz drugą cieczke.Wczoraj podczas spaceru pogoniła mi za zającem(gdyż mieszkam w bliskiej okolicy lasu) i wróciła dopiero po 2 godzinach.Niewiem czy podczas jej nieobecnoci nie miała kontaktu z jakim psem i czy nie doszło do krycia.Jej cieczka trwa już tydzień i obawiam się że mogła być pokryta.Jak można to sprawdzić i jakie może mieć objawy gdy została pokryta i jest w ciąży?Chcę nadmienić że dzisiaj zauważyłem iż nadal krwawi -co to może oznaczać?I moje drugie pytanie:jak często morze występować cieczka u suk tej rasy i co ile miesięcy.Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz i za powięcony mi czas.
 
Zdarzają się suki, które mają cieczkę nawet 3 i 4 razy do roku. Z reguły, z wiekiem lub po szczeniakach, normuje się to, ale nie zawsze. Nie ma żadnej metody na sprawdzenie, czy suka została pokryta, czy nie. Krwawienie występuje również po kryciu. Rzadko się jednak zdarza, aby owczarki były gotowe do krycia już w siódmym dniu cieczki, ale pewności nie można mieć. Jeśli ma Pan jakiegoś "zaprzyjaźnionego" psa, może Pan podprowadzić do niego sukę i sprawdzić, czy ona ustawia się do krycia. Jeśli nie będzie pozwalała podejść, czy nawet wskoczyć na siebie, to może Pan spać spokojnie. W przeciwnym wypadku, zostaje Panu wybór: czekać lub wybrać się do lekarza i podać środki przeciwciążowe.
 
157* Paulina z Łodzi
Witam ponownie. Mam jeszcze jedno pytanie, kiedy suczki owczarka dostają pierwszą cieczke i jak długo ona trwa i czy trzeba zgłosić się z sunią do lekarza w tym czasie ? Jeszcze raz bardzo dziękuje za powięcenie mi tyle razy uwagi.Pozdrawiam
 
Termin wystąpienia i długość cieczki jest sprawą indywidualną i nie można tu niczego uogólniać. Z reguły, pierwsza cieczka występuje w wieku 9-12 miesięcy i trwa około 3 tygodni. Wizyta u lekarza nie jest konieczna, należy jedynie kontrolować jakość wycieku, który niezależnie od barwy, powinien być przejrzysty. Matowy, z ropnym zapachem wyciek, sygnalizuje konieczność zbadania suki.
 
158* Kacper z Nosalina
Witam mam 4 miesięczną suczke ON. Kto kiedy powiedział mi aby dawać psu siemie lniane, tylko nie pamiętam po co i na co to ma wpływ. Bardzo proszę doradzić mi czy to dawać i jak tak to w jaki sposób. I jeszcze jedno, czy można dawać suczce w tym wieku surowe jabłko i marchewke ona to lubi, i jakie jeszcze ewentualnie podawać warzywa i owoce. Bardzo dziękuje za rade. Pozdrawiam.
 
Warzywa i owoce mogą być podawane w każdej ilości i pod każda postacią, pod warunkiem, że jedzenie ich nie powoduje zaprzestanie przez psa jedzenia karmy. Siemię lniane (napar z niego) wpływa dobrze na wygląd i stan owłosienia, ale najlepszym rozwiązaniem jest podawanie psu dobrej karmy. Przy poprawnym karmieniu psa, wszelkie dodatki nie są wskazane.
 
159* Paulina z Łodzi
Przepraszam ale mam jeszcze jedno pytanie. Ten płyn ALERVET to kupuje się w sklepach zoologicznych, bo u mnie nigdzie nie mogę go dostać, i jaka jest mniej więcej jego cena i ewentualnie jaki inny produkt pan proponuje zamiast tego. Z góry bardzo dziękuje, bardzo fajnie że pan dał taką możliwoć rozmowy z panem i zadania pytań. Jeszcze raz dziękuje. Pozdrawiam serdecznie.
 
U nas ALERVET jest bardzo popularny i dostępny w każdej lecznicy oraz specjalistycznym sklepie. Cena około 15 zł. Na pewno można go również dostać w sklepach internetowych. W zastępstwie można zastosować jakiś inny płyn przeciwświądowy, ale niestety, nie znam nic innego, równie skutecznego.
 
160* Basia
Dzień dobry mam takie pytanie,jak kupowałam owczarka niemieckiego to jego uszy pięknie stały,następnego dnia jednak jedno uszko oklapło,zastanawiam sie czy własciciel mógł co zrobić z tym uchem zeby na czas kupowania mu stało? zaznaczam że sunia ma dopiero 7 tyg.marwię się tym bardzo.Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
 
W tym wieku nie ma w tym nic nienaturalnego, ucho nie musi jeszcze stać i bardzo rzadko się zdarza, aby stało.

Jeszcze raz apeluję, aby wybierać dobre, sprawdzone hodowle, w których na pewno nikt nie wciśnie nam "byle czego". Sądzę, że Pani wybrała hodowlę nie zastanawiając się zbytnio nad wyborem, stąd, już na drugi dzień pojawiły się wątpliwości i podejrzenia o oszustwo.