PYTANIA

Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie dotyczące Owczarków Niemieckich lub po prostu, chciałbyś się czegoś dowiedzieć, zapytaj. Postaram się odpowiedzieć.

Podaj imię lub nick:   
Możesz podać swój adres e-mail lub miasto:   
Twoje pytanie:   

W przypadku pytań powtarzających się lub też nie dotyczących psów, kierowane do mnie pytania pozostaną bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

STRONY: <1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8> <9> <10> <11> <12> <13> <14> <15> <16> <17> <18> <19> <20> <21> <22> <23> <24> <25> <26> <27> <28> <29> <30> <31> <32> <33> <34> <35> <36> <37> <38> <39> <40> <41> <42> <43> <44> <45> <46> <47> <48> <49> <50> <51> <52> <53> <54> <55> <56> <57> <58> <59> <60> <61> <62> <63> <64>

 

682*  - amapola
cZY GOLDEN RETRIVERY MOGĽ W ZIMIE SPAĆ NA DWORZE W BUDZIE?
 
Tak, ma na tyle mocną sierść, że może przebywać na zewnątrz. Buda musi być ocieplona i odsłonięta od wiatru.
 
683* Łukasz - Małpolska
Czy kupujać psa owczarka niemieckiego i po jakim czasie go wykastrawać czy będzie on łagodny czy też zachowa swój instynkt
 
Łagodność wynika z charakteru i wychowania psa, a nie z faktu wykastrowania. Czasami zdarza się, że pies po kastracji staje się spokojniejszy, ale nie jest to regułą. Znam wiele psów, które po sterylizacji zostały sobą i nie zmieniły swego zachowania. Działo się tak w przeważającej większości tych psów. Co do drugiej części pytania, to nie wiem o jaki instynkt chodzi, ale mogę powiedzieć, że zdarza się, że po kastracji pies nie traci nawet instynktu rozrodczego.
 
684* karolka-kraków
Okazało się,że mój owczarek ma mocznice.Podjęto leczenie,ale podobno całkowicie się tego wyleczyć nie da.Pies nie ma apetytu i traci sierć.Jakš dietę zastosować?Dziękuję i pozdrawiam.
 
To pytanie należy zadać lekarzowi, który zdiagnozował chorobę. Na pewno są specjalne diety lecznicze, dostępne w lecznicach, dla tego rodzaju schorzenia.
 
685* 28*beata
Witam! Moja sunia(owczarek niemiecki)ostatnio często piszczy, skomli nawet przez sen. Już się zastanawiałam czy co jš boli ale wyglšda na zdrowš. Regularnie odwiedzamy weterynarza. Sunia ma prawie 14 miesięcy. Ma włanie drugš cieczke już drugi tydzień. Możliwe, że to przez cieczke??? To piszczenie i skomlenie jest dla nas bardzo ucišżliwe nie wiemy czy co jš boli czy to wymuszanie.... Bede wdzięczna za odpowiedz. Dziękuje   
 
Skoro lekarz regularnie oglądający sukę, nie znalazł żadnej choroby, to ja przez internet również jej nie znajdę. Nie jest to wymuszanie, bo cóż suka może chcieć wymusić przez sen. Takie zachowanie może być spowodowane, w zasadzie, wszystkim, dlatego też radziłbym udać się do lekarza, żeby jeszcze raz dokładnie przebadał sukę.
 
686* sylwia
Dzień dobry Panie Andrzeju co jaki czas oglšdam pana stronke i korzystam z porad. jestem pod duzym wrazeniem pana psa FRISCO von der Orangerie i zastanawia mnie jaka jest cena szczeniaczka(suczki) po tym reproduktorze. Gdyz byłabym zainteresowana. Jednak w moim sercu jest Gandalf Alhambra i przyznam sie ze swojegoo pieska nazwałam tak samo tylko ze skrotem Gandi. Pozdrawiam i zycze powodzenia
 
Cena szczeniaka z mojej hodowli waha się od 1200 do 2000 zł. Konkretną cenę podaje dopiero po urodzeniu się szczeniąt. Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa.
 
687* szania
Witam jestem włacicielkš ON (bez rodowodu),moja suka skończyła w styczniu 8 lat. Nie miała szczeništ.Od 3 lat po każdej cieczce ma cišżę urojona ze wszystkimi jej objawami, ale tym razem zaniepokoiły mnie powiększone sutki przed cieczkš. Ostatniš cieczkę miała w listopadzie i pewnie niedługo będzie miała następna. Czy przed cieczkš też mogš się powiększac gruczoły mleczne? Trochę mnie to zaniepokoiło i dlatego proszę o pilnš odpowied?. Pozdrawiam
 
Dopóki gruczoły i sutki są miękkie, nie ma się czym przejmować. Twardnienie może świadczyć o dużej produkcji mleka, co powoduje zatory. Jednakże, bardzo sporadycznie trafiają się jakieś problemy u suk bez szceniąt.
 
688* justaries
W wieku 9tyg.kupiłam owczarka niemieckiego z domowej hodowli(rodzice szkoleni,utytułowani).Suczka była jednš z dziesięciu szczeniaków,długo była najmniejsza ale i głównie ona obgryzała nogawki jednemu z opiekunów,mniej ważnemu.Będšc w domu posikiwała od poczštku przy powitaniu kogokolwiek lub w emocjach.W domu jest niezależna,chętnie przebywa sama.Na piłkę nie zwraca uwagi,lubi sznureczek do przecišgania.Na polu mimo zachęt przychodzi kiedy ma ochotę(zawsze jest chwalona i nagradzana gdy usłucha).Problem w tym,że niechętnie wychodzi na pole i jest chyba niezależnym psiakiem.Dodam,że dużo pi,jest leniwa.Je suchš karmę odpowiedniš dla owczarka.Prawdopodobnie niechęć wychodzenia jest spowodowana niewłaciwym momentem zabrania jej do domu i mimo niechęci wycišgania na spacer w różne miejsca.Jak socjalizować i okrelić sunię?Z jednej strony uległa(podsikiwanie),a podgryzanie(instynkt pasienia czy próba dominacji?),niezależnoć będzie zwišzana z trudem w szkoleniu?Sunia pięknie siada na komendę(czego była nauczona przez pierwszych opiekunów),nauczyłam jš w mig dawać głos przy probie o zabawkę(choć sš głosy za tym,żeby tak młodego psiaka tego nie uczyć).Słucha zdecydowanie mnie,innych różnie ale zdecydowanie słabiej.Bardzo proszę o radę.
 
Wychodzenie na spacer powinno się psu kojarzyć z czymś przyjemnym, np. zabawą z innymi psami, bieganiem za aportem itp. Trudno mi jest ustosunkować się do pytań, nie znając psa, tym bardziej, że nie wiem w jakim obecnie jest wieku, ale sądzę, że pies po prostu jest znudzony. Jak najczęstszy kontakt z innymi psami, z którymi suczka będzie się mogła wyszaleć, intensywna zabawa z właścicielem, nauka przez zabawę wszystkiego, co się da nauczyć, powinny przynieść spodziewany efekt. Głosy, jakoby nie uczyć psa szczekania na komendę, pochodzą od kompletnych laików, więc nie należy ich słuchać. 
 
689* Róża - Szczecin
Mój owczarek niemiecki nie chce szczekać boi się wody i wszystkiego co go otacza a kupiłam go poto żeby pilnował dużego gospodarstwa a mianowicie 364 gołębi rasowych i 100 królików zwykłych co mam robić ma jusz prawi 2 lata prosze o odpowiedzi i o pomoc
 
Pies w tym wieku nie rokuje już wielkich nadziei na poprawę. Jest on lękliwy z natury, a dwa lata braku socjalizacji pogłębiło jego tchórzliwy charakter. Z czasem, taki pies przyzwyczai się do standardowych sytuacji na swoim podwórku i one nie będą wzbudzały u niego lęku, natomiast każda zmiana go wywoła.
 
690* Kamil
Ja mam takie pytanie bo Mój Owczarek Niemiecki zawsze był dla wszystkich przyjazny i miły a od dwóch dni jest jaki dziwny warczy i nie chce dać sie pogłaskać.Wie Pan czemu tak jest?
 
Prawdopodobnie psu coś dolega, boli go i w ten sposób daje znać, aby go nie dotykać. Warto wybrać się z psem do lekarza.
 
691* Kacper - Charsznica
W jakim wieku owczarek niemiecki ujawnia swój instynkt obrończy???????
 
Wszystkie instynkty ujawniają się w ciągu całego życia psa i nie można określić konkretnej daty ich uwidocznienia. Wiele instynktów nie ujawnia się nigdy, z uwagi na ich ograniczenie lub wyeliminowanie poprzez wychowanie psa. Instynkt obrony własnego terytorium objawia się z reguły u psów stale przebywających np. w ogrodzie po osiągnięciu pełnej dojrzałości, tj. około 2., 3. roku życia.
 
692* Mirek
Czy Owczarek Niemiecki potrzebuje twardej reki?
 
Każdy pies ma inny charakter, jeden potrzebuje twardego wychowania, inny wręcz przeciwnie.
 
693* nick
Panie Andrzeju, czy będš u Pana jakie mioty po Frisco von de Orangerie. Czy mógłby pan co napisać więcej na temat tego psa? Pana strona jest wietna, ale wg. mnie brakuje w niej [jeżeli mogę sobie pozwolić na malutkš krytykę]zdjęć pańskich psów - tzn większej iloci zdjęć. Z różnych ujęć - nie tylko w pozycji na stój. Może tak więcej zdjęć Frisco?
 
Dziękuję za sugestię. Sam to również zauważam, ale tak to jest, że "szewc w podartych butach chodzi". Postaram się coś zmienić. FRISCO na pewno pokryje wszystkie moje suki, musi jedynie dokończyć zdobywanie uprawnień hodowlanych. Myślę, że około połowy lipca będzie już pełnoprawnym reproduktorem. Jest to pies średnioduży - wzrost 64 cm, mocny, z bardzo proporcjonalną klatką piersiową, przepięknym, czarnobrązowym umaszczeniem i kapitalnym charakterem. Posiada w sobie taką nutkę bandyty, do którego trzeba mieć twardą rękę, co u ON jest (moim zdaniem) bardzo pożądane. Stawy wolne od dysplazji, pochodzenie super - pasuje idealnie do każdej mojej suki. Spodziewam się po nim bardzo dobrych dzieci, bo ten pies ma kapitalny genotyp. Świadczy o tym również jego rodzeństwo.
 
694* karolina
W połowie lipca chce wzišć pieska.Czy planujecie miot?
 
W połowie lipca powinny urodzić się szczenięta TOSKI. Odbiór będzie możliwy pod koniec sierpnia.
 
695* Kacper - Małpolska
W jakim wieku suka owczarka niemieckigo osišga swojš wielkoć i wage ??????
 
Przyjmuje się, że pełny wzrost suka uzyskuje w terminie wystąpienia pierwszej cieczki - pomiędzy 9 a 12 miesiącem życia. Co do wagi, to nie można podać konkretnego terminu, gdyż suka rozrasta się w zasadzie do trzeciego roku życia, przy czym około 80 % wagi osiąga około 1 roku.
 
696* Dagmara
witam :) mam pewne pytanie, które nie daje mi spokoju ... moja suczka ma już prawie 10 miesięcy i od wczoraj dziwnie się zachowuje ... kładzie sie i obwšchuje pod ogonkiem czyżby to był znak pierwszej cieczki ?
mam tez ogromny problem z suczka bo uwielbia taplać się w kałużach i jeziorkach ale kšpać się nie lubi, ale  z tym to już chyba same będę musiała powalczyć ;P dziękuje za odpowied? i pozdrawiam :))
 
Prawdopodobnie jest to oznaką zbliżającej się lub już istniejącej cieczki. Miałem kiedyś sukę lubiącą się taplać w bajorku i wiem, że tej miłości nie da się wyplenić. Po pewnym czasie nauki unikała błota, ale tylko w mojej obecności. Po chwili znikała z oczu i wracała zadowolona i uświniona. Jak patrzę na to z perspektywy czasu, to wydaje mi się to nawet zabawne.
 
697* Marcin
Witam.Co to oznacza gdy suka daje łapę na samca ???
 
Nie musi to nic oznaczać, może być zachętą do zabawy, albo oznaką dominacji.
 
698* cxvcvcv b
czy to normalne ze mlody pies chce dominowac nad starszym . i czy to jest zwykla szczenieca zabawa ze gania swoj ogon ??
 
Próba dominacji nad starszym psem jest całkowicie naturalnym, instynktownym zachowaniem psa. Najlepiej nie ingerować w "dogadywanie się" psów. Co do ogona, pisałem już na ten temat w poprzednich odpowiedziach.
 
699* mlody9026
Witam pana Andrzeja mam następujšce pytanie czy owczarka można karmić resztkami z obiadu i ile razy dziennie dawać psu jec.Mam jeszcze jedno  pytanie czy w okolicy O?WIĘCIMIA sš jakie dobre hodowle owczarka .Dziękuję i pozdrawiam
 
Resztki są tylko resztkami i jako takie nadają się do wyrzucenia. Zapraszam do działu PORADY.
 
700* milutka01
Co zrobić gdy mój pies boi się wody?Ma juz 9 lat a on jeszcze nie byl kšpany. Proszę o odpowied?...
 
Jest już co najmniej o kilka lat za późno na naukę pływania. Trudno, taki jest i pozostanie do końca. Wykąpać psa można w wannie lub na ogrodzie w ciepłe dni. 
 
701* kaja24
witam szerdecznie.chcialam sie dowiedziec czy idzie samemu wyszkolic owczarka niemieckiego na psa obronnego.pies ma teraz 11miesiecy i jest w miare posluszny.z gory dziekuje za odpowiedz
 
Można, ale trzeba umieć to zrobić i mieć przynajmniej jedną osobę do pomocy.
 
702* tola
witam ! kupiłam owczarka niemieckiego z rodowodem , ma juz 6 miesiecy, i moj problem oraz mojego psa polega na tym ze uszka mu nie stoja ( leża ku nasady i to mnie martwi najbardziej) co moge zrobic , czy jest szansa ze jeszcze mu stanš.Bardzo prosze o odpowiedz
 
Proszę o zdjęcie psa.
 
703* Kacper - Charsznica
Witam, mam pytanie na temat suki owczarka nimieckiego ma dopiero 7 miesięcy a już nie toleruje innych psów chociarz ma z nimi codzienny kontakt . Czytajšc pana porady  natknołem się na takie same pytania. Próbowałem pańskich odpowiedzi ale niestety nie skutkujš. Co powinienem zrobić??
 
W moich odpowiedziach jest też napisane o bardzo długim czasie dochodzenia do poprawy. Zapisanie się na grupowe szkolenie na pewno w dużej mierze pomoże psu zaakceptować inne zwierzęta.
 
704* Marta
Witam.Ja mam pierwszy ras psa i mam takie tytanie czemu moja sunia zakopuje koci ???pozdrawiam.
 
Jest to normalne zachowanie psa, pozostałe z czasów, gdy był dzikim stworzeniem. Pies zakopuje pożywienie, którego nie może zjeść od razu i po pewnym czasie, w okresach głodowych, do niego wraca.