Hodowla istnieje od 1994 roku, tj. od momentu rejestracji przydomka hodowlanego pod numerem A / 1613. Obecnie, z uwagi na przepisy, każdy przydomek hodowlany musi zostać zatwierdzony przez FCI, aby unikać identycznych nazw w różnych krajach. Dlatego też, od 2009 roku, nazwa mojej hodowli została rozbudowana o dwa wyrazy i brzmi "vom Team Alhambra".

Inspiracją do założenia Alhambry był mój pierwszy rasowy owczarek niemiecki KARAT Borek Zwierzyniecki, który nie był "gwiazdą" wystawową, ale posiadał kapitalny charakter - na drugiej lokacie ukończył kurs PT, zaliczył egzaminy IPO1 i IPO2. Drugiego takiego psa już pewnie nie spotkam. Mimo przeciętnego eksterieru, wystawiałem Gucia na kilku wystawach i dzięki temu rozpaliła się moja pasja.

W 1994 roku, tuż po Klubowej Wystawie w Rybniku, odkupiłem bardzo ładną sukę - BORĘ Meridio, która doskonale plasowała się na wystawach, zawsze zajmowała miejsce w ścisłej czołówce, co dawało mi ogromną satysfakcję. Pierwszy miot z przydomkiem "Alhambra" urodziła właśnie ta suka, ojcem był VICO v. Huize Hintdonk. 

Wcześniej miałem już owczarka, nierasową sukę otrzymaną w prezencie od znanego ówcześnie w Rzeszowie hodowcy - nie żyjącego już P. Tadeusza Dobrowolskiego. Rozpoczęcie studiów w innym mieście zmusiło mnie do powierzenia DŻETY opiece rodziny aż w Szczecinie i przerwania na kilka lat przygody z psami.

    

    W 1996 roku, w Zwięczycy pod Rzeszowem (w 2010 roku Zwięczyca została przyłączona do Rzeszowa) kupiłem teren o pow. 1.5 ha, na którym zacząłem budowę "infrastruktury" Alhambry. Tam mieszkają wszystkie moje psy. W zimie, na czas porodu i odchowania szczeniąt, suki przeprowadzają się do ogrzewanych "porodówek" w domu. Każdy pies ma do dyspozycji duży kojec, w którym - w zasadzie - przebywa tylko nocą. W lecie, całymi dniami psy przebywają na ok. 0,5 hektarowym wybiegu, który jest jednocześnie moim prywatnym placem szkoleniowym.

    Moje psy mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami wystawowymi. Zawsze staram się kryć suki sprawdzonymi reproduktorami w kraju i za granicą, głównie w Niemczech - kraju pochodzenia rasy, gdzie są najlepsze na świecie owczarki. Szczenięta z przydomkiem Alhambra na pewno posiadają doskonałą psychikę, a te które biorą udział w wystawach, plasują się na czołowych miejscach.

    Niestety, przez te wszystkie lata pożegnaliśmy już wiele naszych przyjaciół, których nigdy nie zapomnimy:

 

KARAT Borek Zwierzyniecki (Gucio) ... + 9.5 roku   

 

.

BORA Meridio (VENA) ... + 10 lat   

.

TEXAS Alhambra ... + 3 lata   

.

LUCKAS Alhambra ... + 3 lata   

.

ODY Centurio (DELKA) ... + 9 lat   

.

BASTA ... + 10 lat   

.

LUTZO Alhambra ... + 11 m-cy   

.

YDETTE von der Wienerau (DŻETKA) ... + 9 lat   

.

SANDY z Gentu (SARA) ... + 12 lat   

.

GANDALF Alhambra (BOBI) ... + 4 lata   

.

SANTOR aus der Brunnenstraße (SANTUŚ) ... + 8 lat  

.

LOGIK Alhambra (DZIUNKA) ... + 8 lat   

.

HOOPPY Alhambra  ... + 14 lat    

.  

SALVA Alhambra  ... + 12 lat    

.  

IBIZA Alhambra  ... + 14 lat    

  .

OMI Alhambra  ... + 7 lat    

  .

PERLE von der Efeu-Eiche (TAJGA)  ... + 10 lat